plakát seriálu

Mocné síly planety Země

(The Earth: Power of the Planet)

Epizoda 1×05 – Vzácná planeta (Rare Earth)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mléčná dráha je jen jednou z mnoha miliard galaxií. Je přece nemožné, aby tam někde neexistovala další Země kypící životem.

V této epizodě našeho seriálu ale budeme hovořit o silách, které sice působily mimo naši planetu, ale rozhodovaly o jejím osudu. O silách, jež naši Zemi stvořily a dodnes ji ochraňují.O silách, které ničí... a které regenerují.

O silách, jež vytvořily svět takový, jak ho známe. Dnes je naše planeta vystavena novému nebezpečí - činnosti člověka. Od prvního okamžiku, kdy bylo lidstvo schopné pozorovat vesmír, v něm pátráme po známkách inteligentního života podobného tomu našemu, pozemskému.

Pomáhají v tom i tyto radioteleskopy v Americe, které jsou schopné nahlédnout hluboko do kosmického prostoru. Zatím ale nic nenašly. Možná je to tím, že jsme nepátrali dostatečně dlouho nebo hledáme v nesprávné části vesmíru.

Je tu ale ještě jedna možnost. Třeba jsme nenašli žádné známky života proto, že prostě nikde žádný další neexistuje. Je těžké uvěřit, že jsme možná v celém kosmu sami. Vždyť jen v naší galaxii, Mléčné dráze, jsou miliardy hvězd...

Hlavní postavy
sám sebe - průvodce
Vedlejší postavy
sám sebe
sám sebe
sám sebe
Režie
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevVzácná planeta
Původní názevRare Earth
Rok natočení2007
Premiéra18. prosince 2007
Česká premiéra11. září 2009
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka49 minut
Autoři profilu epizody