Plakát

Modrá zóna dlouhověkosti

(Zones Bleues, les secrets de la longévité)

V různých oblastech světa existují místa, jimž se přezdívá modré zóny a vyznačují se vysokou koncentrací devadesáti a stoletých lidí, těšících se dobrému zdraví. Je to drahocenný statistický poklad, protože v tomto vzorku můžeme skutečně objevit důležité činitele tajemství dlouhověkosti. Na... [více]

2019 | France TV | 50 minut | Francie | Dokument / Minisérie | 4 epizody | status: ukončeno v roce 2018
Poslední odvysílaná v ČR

1×04 – Řecko

(premiéra 16. 12. 2020 – před 79 dny)
Poslední odvysílaná

1×04 – Grèce

(premiéra 0. 0. 2019 – před 2 lety)

Modrá zóna dlouhověkosti – O čem to je

V různých oblastech světa existují místa, jimž se přezdívá modré zóny a vyznačují se vysokou koncentrací devadesáti a stoletých lidí, těšících se dobrému zdraví.
Je to drahocenný statistický poklad, protože v tomto vzorku můžeme skutečně objevit důležité činitele tajemství dlouhověkosti. Na výzkum se vydáme se dvěma mladými odborníky. Angele Ferreux-Maeghtová je kuchařka, naturopatka a odbornice na zdravou výživu. Vincent Valinducq je praktikující lékař fascinovaný vším, co nám pomáhá žít déle a zdravěji a velmi brzy objevil, že imunitní systém populace stoletých je mnohem aktivnější a efektivnější než u zbytku populace, což zní neuvěřitelně. Společně s Angele, která pátrá v jídelníčcích seniorů, se proto rozhodli prozkoumat specifické kouty Země v naději, že se jim podaří odhalit zase o něco více. A které země navštíví? Kostariku, Japonsko, Řecko a Sardinii.
Zdroj: ČT

Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

The Blue Zones of Longevity

Info box
Stanice

Francie

Délka

50 minut

Žánr

Dokument
Minisérie

Země původu

France TV

Roky vysílání

2019

První vysílání

v roce 2019

Ukončení seriálu

v roce 2019

Dabing

ANO