plakát seriálu

Motherland: Fort Salem

(Motherland: Fort Salem)

Názory uživatelů

Není Salem jako Salem

Čarodějnických seriálů není nikdy dost, takže to sem hezky ládujte a já to beru všema deseti. Úžasné málo známé obsazení seriálu seklo a prospělo, navíc alternativní historie, která je logická (vzhledem k magickým souvislostem) je velice sympatická.

Moc krásně zpracovaná magie, která je nenásilná a není přeplněná zbytečnými efekty, takže nevznikají předražené a přesto směšné barevné světélkové scény, byla prostě úžasná. Podoba kouzel se mi moc líbila a i zvukové zpracování, i když někdy bylo dosti divoké. Na to, že byl seriál de facto z vojenského prostředí, tak oplýval barvami a pěknými scénami, obzvláště povedený je Beltainový díl, který byl zkrátka opravdu magický. Dobrá hudba skvěle doplňovala atmosféru a barevné filtry dělaly z celého seriálu kouzelné léto.

Postavy byly vybrané skvěle, každý se mi líbil a všechny hrály dobře, jen u Tally mi postupně přišlo, že se chová lehce nelogicky a její představitelka má takovou svou sadu výrazů, které příliš nemění a přehrává mimiku, ale i tak byla má nejoblíbenější. Raell byla taky skvělá a bylo u ní hezky zakomponované LGBT, které ale nebylo nijak extrémně přehnané.

Závěr je zkrátka... záhada? Asi musíme počkat do další série, ale je to rozhodně koukatelný seriál, který zaujme. :)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nedoceněný

Skvělý seriál, jeden z nejlepších co jsem letos viděla. Originální zpracování alternativní magicko-lidské historie neunavilo od prvního do posledního dílu. Naopak, všechno moc příjemně graduje až do samotného konce (který mě osobně dostal) :D Některé postavy člověk zbožňuje od samého začátku, jiné naopak pěkně lezou na nervy. V průběhu seriálu ale všechny hlavní hrdinky prochází takovým vývojem, že ve výsledku jsem je žrala všechny. Nepříliš známé obsazení seriálu je další z věcí za které u mě má seriál palec nahoru. Je škoda že se o seriálu příliš nemluví, věřím že by se líbil podstatně více lidem.

Jsem zvědavá co nám po překvapivém finále přinese druhá série :)

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí