plakát seriálu

Mrcha od vedle

(Don't Trust the B---- in Apartment 23)

Epizoda 1×01 – Pilot
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když se June přestěhuje do Manhattanu za vysněnou prací, stane se jí řada neuvěřitelných věcí, kvůli kterým skončí s dluhem a na ulici. Věci se však začnou otáčet k lepšímu, když dostane místo v kavárně a přestěhuje se k nové, okouzlující, lstivé spolubydlící, Chloe. Chloe sice June brzy podvede, ale se svým vtipně sarkastickým kamarádem, Jamesem Van Der Beekem, zjistí, že i když je June naivní, není hloupá.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Firma, ve které June dostala vysněný džob, skončí, takže ve firemním bytě má zakázáno bydlet. Na internetu si vybere spolubydlící, a i když jí to bude stát životní úspory, nastěhuje se ke Chloe. Sousedka Robin jí řekne, aby té mrše z bytu 23 nevěřila. Podle Chloe je do ní Robin zamilovaná. Chloe zavolá Jamesovi, June se ještě neodstěhovala; Chloe se dívkám jako June snaží ukázat, že New York pro ně není. June prodá všechen Chloein nábytek jako odplatu – Chloe jí řekla o vyšší nájem a za zbytek si koupila kabelku. Chloe naštve akorát prodej rodinné podnožky. Robin, která nábytek koupila, ji prodala. June se ale podaří novou majitelku přemluvit. Chloe podnožku chtěla, protože v ní schovala energetické tablety za 1.000$. James mezitím od Robin získal nábytek. Mark, původně Junin firemní mentor, ji zaměstná v kavárně. June Chloe nevěří, že jí snoubenec Steven podvádí, ale pak ji s ním nachytá a provalí se i jeho nevěra se sestřičkou Nicole. June je Chloe neskutečně vděčná za uchránění před promrháním nejlepších let svého života.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Přátelé

June je nadšená New Yorkem a řekne, že je to jako v Přátelích.

Dawsonův svět

Při prvním rozhovoru June s Chloe, ukáže June na fotku a povídá: "Není to Dawson?" a Chloe odpoví: "Jo, James Van Der Beek."

Dawsonův svět

Při rozhovoru Chloe s Jamesem začne hrát písnička I Don´t Want to Wait od Pauly Cole - neboli hlavní znělka ze seriálu Dawsonův svět.

Dawsonův svět

Když se June poprvé potká s Jamesem, tak se mu svěřuje: "Byla jsem velká fanynka Dawsonova světa." na čež James prohodí: "Dík" a June si začne pobrukovat znělku.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
June: Neberte jí jedinou věc, která jí z její lidskosti zbyla. Ale pokud ji vezmete, tak... (odmlka) ta šílená mrcha možná vypálí tohle místo do základů.
Chloe: Ráda se dívám na plameny z protější ulice. Připomíná mi to Vánoce.
Nicole: Věděla jsem, že June podvádíš se mnou, ale že podvádíš mě s ní (Chloe)? Myslela jsem, že jsem tvoje jediná milenka! Ty zkurvysyne!
Chloe: Zeptej se ho na tu, co prodává autopojištění.
Nicole: Moje... moje sestra?!
June: Takže mi tu říkáš, že jsi mě okradla?
Chloe: To je tak ošklivé slovo. Ale jo, přesně to tu ti říkám. Zažaluj mě.
Chloe: Tak co stěhování? Chtěla jsem ti pomoct, ale pak ani moc ne.
Hlavní postavy
James Van Der Beek
June Colburn
Mark Reynolds
Vedlejší postavy
stařeček
Steven Clayton
Connie Colburn
Donald Colburn
výkonná asistentka
muž ve smokingu
muž v tričku
policistka
stěhovák
paní Yilmaz
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot
Původní názevPilot
Rok natočení2012
Premiéra11. dubna 2012
Česká premiéra4. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Autoři profilu epizody