plakát seriálu

Mrcha od vedle

(Don't Trust the B---- in Apartment 23)

Epizoda 2×01 – Setkání po letech (A Reunion...)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

James obdrží dopis od herců z Dawsonova světa, ve kterém mu sdělují, že by rádi spáchali společnou epizodu. Děje se tak už 10 let a James vždy odmítá, ale tentokrát se do toho vloží June, jejímž cílem se stane společnou epizodu uskutečnit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Herci z Dawsonova světa zvou Jamese na seriálové setkání po letech. Každý rok už 10 let James odmítá. Chloe navrhne oslavit jeho úžasnost, a tak navštíví prestižní přehlídku. Podle Marka by si June měla o tom s Jamesem promluvit, když jí to vadí. June mu prezentací ukáže své spolužačky hltající jeho seriál a James si uvědomí, jak byl sobecký; musí sraz uspořádat kvůli fanouškům. Chloe řekne June, že dopisy posílá Jamesovi ona. Jakmile je odmítne, cítí se mocně a pak jí nic neodepře. James by se neměl vracet zpátky. Chloe střelí June uspávací šipkou a pustí Jamesovi špatná seriálová setkání, čímž ho přesvědčí, aby sraz nedělal. James si ale pak uvědomí, že špatné srazy v minulosti neznamenají, že jejich sraz bude taky špatný. June zavolá svým kamarádkám a zjistí, že jsou na tom všechny lépe, než ona. Chloe jí řekne, že jejich příběhy jsou už napsány, kdežto její teprve začíná. Katie, Josh a Michelle tvrdí pro veřejnost, že do toho půjdou, ale ve skutečnosti se epizoda nikdy nestane, protože ho nesnáší. James se sejde s kolegyní z Dawsonova světa Busy, aby zjistil proč. Dozví se, že jim pokazil dárek na konci seriálu, protože je přesvědčil, aby koupili veslice pro všechen personál, protože to bylo „Dawsonovské“ a pak nezaplatil svou část. Tyhle vztahy jsou nenapravitelné. James vytáhne plán B – chce, aby Frankie, Malcolm z Malcolma v nesnázích, udělal setkání po letech jeho seriálu, ve kterém by se objevil Dawson. Chloe je nucena střelit Jamese uspávací šipkou. Probere se a sedí u něj Mark-Paul Gosselaar. Chloe ho o všem informovala. Mark mu řekne, že se oba proslavili mladí ikonickými rolemi, kterým nesmí dovolit, aby je definovaly. Musí se zbavit všech věcí spojených s Dawsonem, brání mu jít dál. James proto v Central Parku zapálí všechny své věci spojené s Dawsonem.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Dawsonův svět

Hned v úvodu epizody přijde James s oznámením, že mu přišlo pozvání na výroční setkání s herci z Dawsonova světa.

Growing Pains

Potom co se June probudí po uspávací střele, tak jí Chloe řiká: "James a já jsme posledních 6 hodin sledovali špatná seriálová setkání po letech... Growing pains, Dynastie, The facts of life Goes to Paris.

Dynastie

Potom co se June probudí po uspávací střele, tak jí Chloe řiká: "James a já jsme posledních 6 hodin sledovali špatná seriálová setkání po letech... Growing pains, Dynastie, The facts of life Goes to Paris.

Dawsonův svět

James (Dawson) si dal sraz v restauraci s Busy (Audrey), aby mu vysvětlila proč ho ostatní herci z Dawsonova světa nemají rádi a nechtějí uspořádat sraz.

Malcolm v nesnázích

James na nákupu přemlouvá Frankieho Munize, aby udělal speciální epizodu Malcolm in the Middle s Dawsonem.

Konečně zvoní

Když se probouzí James, na pohovce na něho čeká Mark-Paul Gosselaar, neboli Zack Morris ze seriálu Saved by the Bell, aby mu vysvětlil, že se nesmí vázat na Dawsona. Holky je pozorují a povídají: "Dawson Leery mluví se Zackem Morrisem, to se mi líbí."

Dawsonův svět

Na závěr epizody uspořádá skupina "pohřeb", kdy na loď dají věci z Dawsonova světa a zapálí je.
Hlavní postavy
James Van Der Beek
June Colburn
Luther Wilson
Mark Reynolds
Hostující hvězdy
Mark-Paul Gosselaar
Frankie Muniz
Busy Philipps
Vedlejší postavy
Donnie Jarvis
Margaret
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSetkání po letech
Původní názevA Reunion...
Rok natočení2012
Premiéra23. října 2012
Česká premiéra13. března 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry4 200 000 diváků
Autoři profilu epizody