plakát seriálu

Mrtví jako já

(Dead Like Me)

Zajímavosti ze seriálu
V roli žáby George se postupně vystřídaly tři ropuchy.
Přestože se děj odehrává v Seattlu, natáčelo se ve Vancouveru. Přesto filmaři nepředělávali žádné značky ani nápisy. V některých dílech jsou proto vidět znaky Vancouveru.
Pilot se točil jeden měsíc. Točení obyčejné epizody zabere týden.
Smrťáci navštěvují denně podnik Der Waffelhaus. Správně německy je ale das.
Waffle House, ve kterém se seriál natáčí, bylo možné vidět i v seriálu Hvězdná brána (od r. 1997), konkrétně v 18. epizodě 8. série, když byl Daniel (Michael Shanks) na cestě k povznesení.
Komiks, který v několika dílech čte Mason, je "Cosmic Plan".
Seriál je založený na novele Pierse Anthonyho Na bledém oři, ale pracuje s myšlenkou, že smrtek je na světě mnoho.
Důvod, proč Rebecca Gayheart (Betty Rohmer) opustila seriál, je na Hollywood nezvykle temnějšího rázu, než například odchod do jiného seriálu. Rebecca zavinila dopravní nehodu, při které zemřel malý chlapec, a tak se producentům televize Showtime zdálo nevhodné, aby hrála smrtku. Tvůrce show Bryan Fuller s její postavou nicméně měl svoje plány, a hodlal ji vrátit. Poté ale ze seriálu taky odešel, a tak se tak nikdy nestalo.
Podle Bryana Fullera, tvůrce seriálu a hlavního scénáristy prvních čtyř dílů, měl být Clancy (Greg Kean) gay. Tím se měl vysvětlit rozpad manželství Clancyho a Joy. Když Fuller seriál opustil, noví scénáristi se rozhodli udělat z Clancyho heterosexuála, který Joy zahýbá se svými studentkami. Přesto v pilotním díle zůstává scéna odkazující na Clancyho homosexualitu, když se na Georgiině pohřbu dlouze objímá s mužem.
Červená žába, která se ve filmu objevuje, je argentinská rohatá žába znamá také jako "the Pac-Man frog". Tato žába má ostré zuby a její kousnutí může být velmi bolestivé.