plakát seriálu

Murder Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes

(Murder Rooms: Mysteries of the Real Sherlock Holmes)

Názory uživatelů

Vražedná místa

(1) Velmi pěkná detektivka, ale nenaplnila mě tolik, abych jí dal plný počet, a v tomto ohledu doufám, že se to s dalšími díly změní. Tuhle sérii jsem hledal alespoň dva roky, nakonec jsem jí našel a plný emocí jsem se pustil do sledování prvního dílu. Jako na jiných britských detektivkách oceňuji i na Vražedných místech originální zprácování, vynikající atmosféru a výborné herecké výkony a otázky typu tohle se Doyleovi stát mohlo, ale nemuselo...Ian Richardson opět exceloval, jeho Bell byl velmi charismatický, občas mě štval, občas ne - prostě jako Sherlock. Líbilo se mi, jak pěkně zachytili mladého Doylea - nevěřící skeptik, který nevěří dedukci a považuje schopnosti předobrazu svého největšího hrdiny jen za šarlatánství. Případ nebyl příliš zajímavý, ale jak říkám, atmosféra a pátrání to skvěle vyvážily. 19.století v Anglii bylo jistě úchvatné, to se mi potvrdilo i tentokrát. Dr.Bell musel být parádní člověk - jeho schopnosti tady jsou vykresleny naprosto skvěle, ty drobné detaily, přesně jak Holmes. Celkově jsem spokojen a dávám 80%, moc se mi líbil i dabing Vladimíra Brabce, který to skvěle umí s hlasem. Parádní detektivka z anglické školy.

(2) Druhý díl Vražedných míst je skutečně o něco lepší než v porovnaní poněkud nudný úvodní díl, ovšem pořád to není na plný počet, což zase ovšem samozřejmě vůbec nevadí. Tentokrát byl příklad skutečně vpravdě holmesovský, atmosféra byla parádní, téměř hororová, což je skutečně moc fajn. Obsazení a dabing stále na vysoké úrovni, réalie a prostředí na jedničku, vymakaná doba, prostě nic nového, ale zároveň ani nic neokoukaného - prostě výborná anglická dobová detektivka. Líbí se mi, jak je to čím dál víc ve stylu Holmese a že případy jsou pořád lepší a lepší. Svým spůsobem originální a jedinečná detektivka, která mi dělá čím dál větší radost. Za druhý, hororový, atmosférický díl dávám 85%. Od třetího dílu si slibuji ještě víc, tak doufám, že to konečně bude za plný počet. Tuhle detektivní sérii opravdu doporučuji, jedna z nejlepších. Tato epizoda je ještě obohacena o milostný motiv, Zbožňuju ty anglický domy!!! Parádní scénář o zpočátku tajemném přízraku.

(3) Zápletka slibovala hodně, ale z mnou dosud viděných čtyř dílů byla nejslabší. Nebyla špatná, to ne, seriál si udržuje tradiční vysokou úroveň, výpravu a atmosféru, opět se vyskytl nějaký sem tam temnější motiv, parádní duchařina, výkon Iana Ricahrdsona rozebírat nebudu, akorát bych se opakoval. Tahle detektivní série mě zatím příjemně naplňuje a parádně se na ní kouká, ale někdy to prostě bylo až moc zamotané. To sice v britských detektivkách není na škodu, ale na druhou stranu to vidím spíš ten vztah Doyle-Bell. Ale líbilo se mi to a pořád je to na dost vysoké úrovni. A za duchařskou zápletku něco přihodím, protože ty scény byly skutečně působivé. 80%. A už jsem chválil hudbu?

(4) Ta atmosféra je parádní. Angličani prostě vědí, jak originálně vraždit. Na rozdíl od Fotografova křesla mě tato epizoda bavila k mému překvapení mnohem víc, kvalitativně srovnatelné se zbytkem. Zábavná epizoda, ve které hraje Warvick Davies a Doyle boxuje, kde se řeší archeologický nález, který přeroste v něco mnohem většího a krásně se zamotá, kde se ocitne jedno moc pěkné sídlo a kde houstne atmosféra každou vteřinou a příbběh graduje až dograduje. Vražedná místa jsou skutečně jedinečný detektivní cyklus (což vám při sledování dřív nebo později dojde) a já začínám litovat toho, že to nemá víc dílů. Jedno z nejlepších zpracování Sherlocka Holmese bez Sherlocka Holmese. 85%.

(5) Příjemný závěr jedné velmi kvalitní detektivní série. Dr.Bell a Dr.Conan Doyle jsou opět pohromadě a řeší další zajímavý případ ve věru holmesovském stylu. Ani poslední díl nedosáhnul na mých vysněných pět hvězd, ale jak o tom tak přemýšlím, dám si asi celou sérii brzo znova.Protože i tady se mi potvrdilo, jak je vztah dvou doktorů pěkně zppracován a v pozadí se tam řeší nějaká ta vraždička - tak mi to opravdu přijde už nějakou dobu, ale kouká se na to krásně. Scénář je vypilovaný, promyšlený a vypointovaný, atmosféra dotáhnutá na nejvyšší level a herecké výkony jako tradičně na vysoké úrovni. A navíc se tady poprvé Bell pletl, tak je i tak velmi zajímavé pátrání po velmi zajímavém vrahovi ještě zajímavější. Je opravdu škoda, že tenhle klenot má jen pět dílů, protože tak zajímavá dvojice vyšetřovatelů si jistě zaslouží víc. Tuhle parádu doporučuju všem milovníkům britských detektivek, protože viktoriánské atmosféry a (ne úplně) Sherlocka je tu víc než dost. Další případ na úrovni. 80%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk