plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×15 – Jsou odchody a odchody (In Case of Letting Go)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michaelova středoškolská láska je zpátky ve městě. Když ho jde navštívit, Michael si všimne modřiny na její hlavě. Lily mu tam následně zkolabuje. E-Mo se vrátil ze svých dobrodružství. Našel si novou známost a chce po Michaelovi, aby mu poradil, jak randit. Zekův spoluhráč a přítel z kapely má zanícenou ruku. Zeke se dozví, že měl rakovinu. Je šance, že se mu nemoc vrátila. Michael se se svým tajemstvím svěří E-Movi.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

E-Mo přijde na návštěvu do Holtu. S Michaelem mají skvělý vztah, jsou přátelé. Na chodbě potkají Lily, Michaelovu středoškolskou lásku. Michael objeví na její hlavě modřinu. Pošle ji preventivně na testy.

Zeke cvičí s kapelou. Scotty, spoluhráč, si přivře ruku do piána a potřebuje šití. Zeke ho ošetří.

Když Michael Lily vyprovází, jí se najednou zatočí hlava, začne řvát a pak omdlí. Otéká jí mozek, Michael ihned musí operovat, aby uvolnil tlak. Vše se povede.

Scotty přijde na kliniku. Jeho ruka je zanícená. Scotty flirtuje s Kate. Scottyho otok se zhoršuje. Kate se Zekem mají podezření, že má v těle masožravou bakterii. Je riziko, že ztratí ruku. Při vyšetřování Zeke přijde na to, že měl Scotty na výšce rakovinu. Není to bakterie, je možnost, že se mu rakovina vrátila.

E-Mo se přizná Michaelovi, že má novou známost. Chce po něm randící radu. Vše se zájmem poslouchá Anna.

Lily se probudí po operaci. Má ale ztrátu paměti. Myslí si, že je na střední, poznává Michaela, ne svého snoubence Paula. Lily si to nemůže srovnat v hlavě, je zmatená. Její snoubenec neví, co dělat. Potřebuje čas na rozmyšlenou.

Scotty musí na nové testy, aby se zjistilo, jestli se mu rakovina vrátila. Zeke se ho ptá, proč mu o tom nikdy neřekl. Scotty se přiznává, že nechtěl být ten "chlápek s rakovinou". Bohužel je velká šance, že se Scottymu rakovina vrátí. Scotty je zničený a odhání Zeka pryč.

Michael chce Lily uklidnit, vezme ji tedy k piánu. Lily hraje a skvěle se baví, ale najednou přestane cítit prsty a následně zkolabuje. Má vážné poškození mozku. Je na Paulovi, aby udělal vážná rozhodnutí ohleně jejího života. Paul ale říká, že ho Lily nezná, že už není ta, kterou miloval.. a odchází pryč.

Michael ji operuje, ale Lily nemá žádnou mozkovou aktivitu. Michael ji musí nechat jít. Anna to sleduje a pak ho konfrontuje, proč ji nemohl nechat jít. Michael na ni začne křičet, ale vše uslyší E-Mo. Michael se mu přiznává, že vidí Annu.

Za Scottym přijde doktorka. Zeke je v pokoji s ním a pořád se jí na něco vyptává. Scotty se na něj naštve a vyhodí ho z pokoje. Zeke potká v restauraci Kate a ta mu řekne, že Scotty na něj řve, protože je to jeho přítel, protože ví, že je to bezpečné. Kate Zeka vezme zpátky za Scottym a udobří je.

Michael potká Kate ve výtahu, baví se a on ji pak políbí. Zeke po něm chce, aby zaskočil za Scottyho. Michael zpočátku nechce, ale pak si za bicí sedne. Kate nemůže uvěřit vlastním očím.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Hostující hvězdy
Evan 'E-Mo' Morris
Vedlejší postavy
Victor Lantz
Paul Curtis
Lily Meyerson
Scotty Cartolano
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevJsou odchody a odchody
Původní názevIn Case of Letting Go
Rok natočení2012
Premiéra24. února 2012
Česká premiéra25. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry9 050 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody