plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×02 – Když se rozpoutá peklo (In Case of All Hell Breaking Loose)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael míří na kliniku zrovna v době, kdy se koná memoriál za Annu. Léčí malého chlapce Patriceho, který spadl a omdlel, a ženu Michaelova daňového poradce Jima, která je těhotná, ale zároveň má nádor. Michael dostane nabídku vést kliniku.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael má rozhovor s novinářkou Liz, která píše o top chirurzích. Jeho soukromá ordinace je plná obyčejných lidí, kteří získali doporučení z kliniky. Michael je naštvaný, že tam na něj odkazují, a jede si to s nimi vyřídit.

Tam ale zrovna začíná memoriál za Annu. Nikdo tam neví, že to byla jeho žena, Michael ale přesto na obřad zůstane. Potká doktora Zeka a dozví se, že Anna měla přítele Philipa, prezidenta výboru financujícího kliniku. Michael už chce odjet, ale ke klinice přivezou malého chlapce, který spadl, rozbil si loket a omdlel.

Patrice omdlel od bolesti. Dříve žil na Haiti, po smrti matky se ale přestěhoval ke svému otci do USA. Michael zjistí, že Patrice má srpkovitou anémii. Stačí na to antibiotika.

Po příchodu do své nemocnice na něj čeká jeho daňový poradce Jim. Jeho žena Rebecca spadla z kola, protože viděla anděla. Testy odhalí, že je těhotná, zároveň ale má nádor. Musí se rozhodnout, jestli začít chemoterapii, nebo donosit dítě. Rebecca odmítne chemo a odchází.

Zeke chce po Michaelovi rozbory krve, Michael ho ale odbyde. Zrovna s ním je Anna, která mu to vyčte. Do místnosti vejde Rita s Liz. Michael má ale černé svědomí, schůzku s Liz přeloží a jede pro Patrice. Na kliniku přijde jeho otec, ovšem ukáže se, že není jeho biologický otec. Ten je zaražený a nechce se k Patricovi hlásit.

Patrice zkolabuje. Michael se Zekem ho zachrání. Do Holtu Jim přiveze Rebeccu, která je ve vážném stavu. Chce po M., aby zachránil dítě, kdyby se operace zkomplikovala. Jim naopak chce, aby zachránil Rebeccu. Michael musí jednat podle přání pacienta. Ke komplikacím opravdu dojde, ale Michaelovi se podaří zachránit oba.

Michael si jde promluvit s Haroldem, otcem Patrice. Říká mu, že nemá důvod být naštvaný na syna, když to byla vina manželky. Harold si vezme jeho slova k srdci a přijde za Patricem do nemocnice.

Philip nabídne Michaelovi, aby vedl kliniku, ten je ale spokojený ve své nemocnici a odmítne.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Victor Lantz
Audrey Lewis
Dr. Leo 'Bax' Baxter
Liz Martin
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKdyž se rozpoutá peklo
Původní názevIn Case of All Hell Breaking Loose
Rok natočení2011
Premiéra30. září 2011
Česká premiéra12. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 180 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody