plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×13 – Komplikace (In Case of Complications)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Katina malá sestra Shari se zraní při hraní basketbalu. Její potíže se zhoršují, až Michael objeví důvod, kterému Kate nemůže uvěřit a s Michaelem se pohádá. Michael při svém běhání narazí na muže ve vodě, kterého zachrání a vezme do Holtu. Brzy ovšem zjistí, že má větší potíže, než jen fakt, že se skoro utopil. E-Mo musí čelit své zdravotní situaci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kate sleduje svou malou sestru Sheri při basketbalovém tréninku. Sheri spadne na koš s balóny a hodně si narazí záda. Snaží se být statečná a říká, že je v pořádku, ale Kate trvá na tom, že ji vezme do nemocnice.

Shari nemá žádnou zlomeninu, ale i modřina se musí zahojit, jinak může být nebezpečná. Shari přesvědčí Kate, aby ji pustila na večerní hru, ale musí slíbit, že hned poté přijde zpátky na kliniku.

Michael si jde zaběhat, když uslyší volání o pomoc. Dívka uviděla ve vodě muže. Michael ho zachrání a odveze do Holtu. Tam se jim ho podaří oživit.

Rita začíná mít podezření, že se s E-Mem něco děje. Vše poslouchá i Anna a ví, že něco není v pořádku. Michael Anně vše řekne. Ta ho přesvědčí, aby dotlačil E-Ma k tomu, aby se nechal testovat.

Kate má jít s manželem na večeři, ale Shari se nevrátila na kliniku a Kate se bojí. Místo večeře ji jde tedy hledat. Manžel není příliš spokojený.

Kate ji najde v tělocvičně, jak trénuje. Záda ji očividně bolí. Trenér se snaží přesvědčit Kate, aby ji nechal hrát. Kate řekne, že rozhodnutí je na Shari, ta se rozhodne účastnit se zápasu. Když si jde na lavečku pro věci, zdřevění jí nohy, necítí je. Kate ji vezme do Holtu, kde Michael objeví, že její modřina způsobuje krvácení kolem páteře, proto necítí své nohy. Shari musí na operaci.

Darren, muž, kterého Michael ráno zachránil, se probudí. Je naštvaný, že mu zničili jeho drahý oblek, když ho resuscitovali. Chce, aby zavolal jeho sestru, se kterou měl včera oběd. Sestra ho ovšem od června neviděla - všechno šlo s Darrenem z kopce, když ztratil práci.

Když sestra přijde do pokoje, Darren chytne záchvat zuřivosti. Michael po něm řve, ať se uklidní.

Michael si promluví s E-Mem ohledně testu. Ten mu řekne, že už se nechal testovat, jen zatím neotevřel výsledky.

Darren odešel z nemocnice. Michael s E-Mem ho uvidí na hlavní silnici, jak ho skoro přejede náklaďák. Když k němu Michael přiběhne, Darren mu řekne, že nic nevidí.

Michael objeví na Sheriných nohách vpichy od špinavých jehel. Kate obviní trenéra, že ji nutil do dopingu. Rozbory byly negativní na doping, ale pozitivní na opiáty. Kate je v šoku, nikdy by nevěřila, že Sheri je něčeho takového schopná. Pohádá se s Michaelem a odchází.

Michael přijde na to, že Darran trpí alkoholovým deliriem - nedostatkem alkoholu. E-Mo ho začne léčit. Konfrontuje ho, že při nedostatku alkoholu začal pít ředidlo.

Kate si jde promluvit se Sheri. Ta jí přizná, že si opravdu píchala heroin. Léčila si tak sama svá zranění z basketbalu.

E-Mo otevře výsledky testu. Zjistí, že nemá Huntingtona. Hrozně se mu uleví a podá výpověď z práce. Chce si teď užívat bezstarostného života.

Michael se udobří s Kate.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Anna: Páni. Naše vlastní lékárna. Další důvod proč jsem neměla umřít.
Dr. Holt: Nerad ti to říkám, ale tím to vlastně všechno začalo.
Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Hostující hvězdy
Evan 'E-Mo' Morris
Vedlejší postavy
Eduardo Sanchez
Attorney Kim Fletcher
Audrey Lewis
Harrison Curtis
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKomplikace
Původní názevIn Case of Complications
Rok natočení2012
Premiéra10. února 2012
Česká premiéra11. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 780 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody