plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×01 – Pilot
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael Holt je špičkou chirurgie. Jeho život se obrátí vzhůru nohama v momentě, kdy potká svou bývalou ženu. Další den se totiž dozví, že před dvěma týdny zemřela. Michael jde na její kliniku, kde jim pomůže dostat se do Anniných složek. Kromě toho léčí šestnáctiletou tenistku a slavnou, drogově závislou hvězdu. Navíc se bojí, že sám má nádor, když vidí ducha.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael Holt, špička chirurgie, zvládne další náročnou operaci, tentorkát slavné osobnosti Ronnieho. Poté si jde z aběhat, když uslyší zvuky nehody. Uvidí z rohu se kutálející míč, ale jak tam zaběhne, nikde nic není.

Michael jde na konzultaci s novou pacientkou - nadějnou šestnáctiletou tenistkou Lacey. Lacey byla v automobilové nehodě a je podezření, že má aneurysma. Její otec ji chce co nejrychleji připravenou na velkou hru, která ji může zapsat do dějin. Matka se oní ale bojí, Michael proto Lacey objedná na testy.

Ronnie vypadá po operaci v pořádku. Michael mu nakáže, že nesmí žádné drogy, alkohol ani sex. Jeho asistent si vše pocitvě zapisuje. Ronnie mu slíbí, že nic z toho nebude dělat, M. mu totiž vyhrožuje, že by mohl přijít o operovanou kost.

Večer si jde M. pro jídlo a u východu natrefí na svou exmanželku Annu. Stráví spolu příjemný večer, povídají si o starých časech. M. ale obdrží telefon od svého synovce Mila, který byl zatčený. M. ho jde zavést k sestře Christině. Svěří se jí, že potkal Annu.

Lacey jde na testy. Ronnie chce odejít z nemocnice, M. mu to ale zakáže. Ve volné chvíli se pak M. snaží spojit s Annou. Volá na její dobrovolnickou kliniku, kterou Anna vede, tam mu ale řeknou, že před dvěma týdny zemřela.

Christina přijde za Michaelem do nemocnice. Chce po něm, aby se účastnil sezení s Milem. Na stole uvidí informace o smrti Anny a je vyděšená. Christina věří v duchy a snaží se M. namluvit, že duch Anny je pořád mezi nimi. Michael nechce takové řeči poslouchat a odchází.

Lacey je postavena před rozhodnutí: buď budou hned operovat, vše bude v pořádku, ale ona nebude moct tři měsíce hrát tenis. Nebo mohou počkat po turnaji a doufat, že ještě v té době nebude pozdě. Lacey mu řekne, že zatím nemá žádné příznaky ani problémy, a že chce počkat po turnaji.

Michaela navštíví Anna. Chce po něm, aby šel na kliniku a dal jim heslo k jejímu počítači, aby měli přístup do databáze. Michael souhlasí. Na klinice potká rodinu, žena neví, co je s jejími dětmi. Michael je vezme sebou do Holtu. Tam na něj už čeká Rita se spoustou dalších pacientů a jiných úkolů.

Michael si dělá všemožná vyšetření, všechno vyjde čiště. Neví, proč Annu vidí. Znovu si povídají, Anna mu říká, jaké to je být mrtvá, jak se zjevuje.

Christina seznámí Michaela s jejím přítelem Antonem. Anton je šaman, cítí z Michaela energii Anny.

Další den se vše začne hroutit. Lacey praskne aunerysma. Ronnie odejde z nemocnice a zkolabuje. A chudé děti mají další problémy. Michael jde operovat Lacey. Vše dopadne dobře. Testy ukáží, že malý kluk má nádor. Michael ho bude operovat na vlastní náklady. Ronnie umře.

Michael jde za Antonem, který na něm provede vymýtání. Michael je v nějakém tranzu, v mysli se baví s Annou. Nedokáže se s ní ale rozloučit. Odchází od Antona s nepořízenou.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Ron Vinetz
Dr. Arnold Soltman
Madeline Fahn
Lacey Sandreski
Jill Sandreski
Milt Sandreski
Christina Holt
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot
Původní názevPilot
Rok natočení2011
Premiéra23. září 2011
Česká premiéra5. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry9 450 000 diváků (1,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody