plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×04 – Pocit osamění (In Case of Separation Anxiety)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael ukazuje Kate, jak to na klinice funguje. V té chvíli do kliniky najede auto se ženou a dětmi. Michael zjistí, že se ženou Lucille, která seděla za volantem, není něco v pořádku. V Holtu na něj čeká mladík Samir, který nedokáže ze své hlavy vyhnat hlasy. Michael zjistí, co se v jeho těle ukrývá. Případ ovšem nakonec vyřeší až Anton.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael si ráno kupuje kávu. Společnost mu dělá Anna, M. se s ní ale nemůže na veřejnosti vybavovat. Navíc má v kavárně schůzku s Kate. Po krátkém rozhovoru se přesunou na kliniku, kde jí M. vše ukáže a seznámí s personálem.

Když stojí před klinikou, přímo do kliniky najede auto se ženou a dětmi. Vypadá to, že jsou všichni v pořádku, ale M. je pro jistotu vyšetří. Děti Davion a Tasha stejně na kliniku mířily, Davionovi bylo zle. Tashu po nehodě bolí krk.

Matka Lucille byla dříve alkoholička, mají podezření, že před nehodou pila. Navíc v autě najdou alkohol. Lucille je ujišťuje, že nic nepila, M. souhlasí, protože z jejího dechu necítil alkohol.

Lucille se zatočí hlava. Má poranění sítnice, hrozila jí mrtvice, doktoři na to přišli včas. Přijde se na to, že opilý je Davion.

Michael řekne Christině, že chce po Antonovi, aby na klinice opravil škody, které nehoda způsobila.

V Holtu na Michaela čeká Samir. Ten má velké bolesti hlavy, pomáhá mu od nich jen hraní videohry. Samir mu řekne, že jeho bolest hlavy má hlas, který k němu mluví. Michael chce operovat, jinak hrozí hluchota. V Samirově mozku Michael objeví zárodek jeho dvojčete, vyndá ho, ale problémy nepřestanou.

Kate objeví, že na klinice jsou problémy s pojištěním a financemi, které tam zanechala Anna.

Michael večeří s Christinou, baví se o tom, že Samir možná bude chtít vyzkoušet východní medicínu, s čímž M. nesouhlasí, ale Christina si myslí, že by to mohlo pomoct. Odkazuje ho na Antona, ale M. ji přeruší.

Tasha začne mít problémy. Ztratí vědomí, má tlak na mozku. Kate volá Michaelovi. Není čas, aby ji převezli do jeho nemocnice, Michael po telefonu navádí Kate, co má udělat, aby Tashe uvolnila tlak na mozku. Vše se povede a Tashu převezou do Holtu, kde ji Michael operuje. Přitom zjistí, že měla problém již od narození a nehoda ho jen zhoršila. Kate jí zachránila život.

Samir je na cestě z nemocnice, když mu do cesty vstoupí Christina. Vnutí se rodině s tím, že může zkusit dostat Samirovi hlas z hlavy pomocí východní medicíny. Samir i jeho matka souhlasí a Christina je pošle k Antoinovi. Ten provede rituál, který se povede. Samir má konečně klid.

Michael je naštvaný ohledně pojistky kliniky. Anna se mu to snaží vysvětlit, ale nakonec přizná, že kvůli klinice opravdu podváděla a zadlužila rodinu. Michael běží až ke klinice a potká Samira, který mu řekne, že je v pořádku.

Kate se snaží dostat Michaela na palubu. Dohodnou se, že u ní bude pracovat deset hodin týdně a tím zabrání tomu, aby rada kliniku zavřela kvůli nedostatku financí.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Samir Patel
Lucille Maxwell
Mrs. Patel
Victor Lantz
Christina Holt
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPocit osamění
Původní názevIn Case of Separation Anxiety
Rok natočení2011
Premiéra14. října 2011
Česká premiéra26. listopadu 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry7 710 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody