plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×07 – S pravdou ven (In Case of Exposure)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael má podezření, že našel muže, který srazil Annu a ujel z místa činu. Ten má nádor a potřebuje operaci. Michael se musí rozhodnout, zda je schopný operovat i přes nenávist, kterou k Benovi cítí. V Holtu na něj čeká velitel hasičů se svou asistenkou Gemmou. Gemma se zasekne v půlce věty a nedokáže dokončit myšlenku. E-Mo si myslí, že jde o posttraumatický stres, který byl vyvolán poslední záchrannou akcí, při které Gemma zachránila děti v hořící škole.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael se probudí a uvidí u jeho postele sedět Annu. Nemá na ni zrovna náladu. Ptá se jí, kam vůbec chodí, když není s ním. Anna neví.

Na klinice Michael léčí mladého kluka, který má pohmožděniny kvůli nehodě při skejtování. I když Steven nechce, aby volali jeho tátu, klinika přece jen zavolá. Jeho otec Ben má ale záchvat vzteku, když mu automat sežere peníze, a Kate Stevena odvede zpátky do ošetřovny.

Michael Bena ošetřuje (poranil si nohu), povídají si. On neví, co se s ním děje, pár měsíců zpátky byl naprosto v pořádku.

Steven přizná Kate, že ho jeho otec bije. Koupil skateboard jako výmluvu, proč má modřiny. Otce zatknou, Michael ho ale předtím vezme do Holtu na vyšetření.

Tam na něj čeká velitel hasičů se svou asistentkou Gemmou. Gemma má bolesti hlavy a odmítá doktory. Nemůže dokončit své myšlenky, už tři měsíce. Michael ten zkrat vidí na vlastní oči.

Michael zjistí, že otec má nádor na mozku. Ten ale odmítne operaci.

E-Mo si promluví s Gemmou a usoudí, že má posttraumatický stres. Michael docela souhlasí. E-Mo s ní má psychiatrickou schůzku.

Ben přizná Michaelovi, proč nechce operaci. Myslí si, že si nádor zaslouží, protože srazil mladou ženu a ujel z místa činu. Michael si myslí, že to byla Anna a odchází z vězení.

Gemma utekla z nemocnice. Velitel v zápětí volá, že je na místě činu. Ovšem než stihla dojít dovnitř, měla další událost. Vyjde najevo, že si dává za vinu, že při minulé akci nedokázala zachránit všechny. Sice se jí podařilo zachránit děti, ale učitele tam musela nechat. Najednou má Gemma záchvat. Michael ji odváží do nemocnice. Při prohlídce kabelky doktoři zjistí, že kombinovala špatné léky, které její stav zapříčinily.

Michael se nakonec rozhodne Bena operovat i přes to, že zapříčinil Anninu smrt. Když Bena konfrontuje, Anna všechno slyší a je nešťastná, že jí Michael nic neřekl. Po operaci Michael Benovi ukáže fotku Anny, ale dozví se, že to není ta samá žena, kterou Ben srazil.

Michael se jde poradit s Antonem, jak vyvolat ducha, protože se mu Anna dlouho neukázala. Povede se mu to a promluví si spolu o tom, že jí Ben nezabil.. a že to Michael nevěděl až do doby po operaci.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dr. Holt: Odmítla jste někdy někoho ošetřit? Protože z pocitu, že byste ho vyléčila se vám dělá zle.
Dr. Sykora: Pokud vím, tak Hippokratova přísaha neobsahuje dovětek: A hajzly nechte umřít.
Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Anton Little Creek
Hostující hvězdy
Evan 'E-Mo' Morris
Vedlejší postavy
Steven Tucker
Julie Tucker
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevS pravdou ven
Původní názevIn Case of Exposure
Rok natočení2011
Premiéra11. listopadu 2011
Česká premiéra17. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka40 minut
Sledovanost premiéry8 250 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody