plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×16 – Srdeční záležitosti (In Case of Heart Failure)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Na kliniku přijde žena, u které se ukáže, že v sobě má Annino srdce. Michael léčí svého kamaráda Gena, který cestuje po celém světě. Ukáže se, že ho nakazila jeho nová přítelkyně, která je z toho hodně špatná. Do jejich vztahu se navíc začne míchat Genova matka, která Trish naprosto ignoruje. Rita si s ní promluví a pokusí se změnit její pohled na Trish. Michael a Kate si udělají jasno v tom, jak se k sobě nadále budou chovat - jestli zůstanou u kolegů a přátel, nebo jestli zkusí něco víc.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kate si chce s Michaelem promluvit o jejich polibku. Michael se jí ale vyhýbá. Řekne jí, že si promluví později.

Michael jde na předávání lékařských ocenění. Potká tam svého starého přítele Gena. Ten mu představí svou novou přítelkyni Trish.

Když má Gen říct proslov, zasekává se, potí se a zkolabuje. Michael ho vezme do Holtu.

Kate má na klinice pacientku Louise. Ta bruslila a srazil ji jiný bruslař. Kate se dozví, že Louise s manželem oslavují rok od její transplantace srdce.

Michael chce pro jistotu udělat HIV testy i Genovi, i Trish. Sice spolu zatím nespali, ale to není důvod k neopatrnosti. Gen prudce vstane, ale nemůže popadnout dech.

Kate zjistí, že srdce, které Louise má, patřilo Anně. Řekne to Michaelovi a úplně ho tím zaskočí. Michael se jde na Louise podívat, ale nepřizná se jí, že byl Annin manžel.

Michael si promluví s Kate. Říká jí, že si myslí, že polibek byla chyba. Oba se shodnou, že bude nejlepší vrátit se pouze k pracovnímu vztahu.

Za Genem přijde jeho matka. Když u jeho postele uvidí Trish, úplně ji ignoruje. Gen má zástavu. Michael ho musí resuscitovat.

Katin manžel Harrison si s ní jde promluvit. Rozvod si rozmyslel, chce s Kate založit rodinu. Kate neví, co na to říct. Chce s ní začít od začátku. Má pro ni práci na jiné bezplatné klinice, v jiném městě a s lepšími podmínkami.

Trish má opar. Michael přijde na to, že s tím, co měl Gen v těle, mu líbáním hodně přitížila. Trish si to hrozně vyčítá a odchází.

Louise je zptáky v nemocnici. Těžce se jí dýchá. Michael si myslí, že se jí do krve uvolňuje moc mastných kyselin, což pro nové srdce může být nebezpečné. Zavolá sanitku, Louise potřebuje ředit krev.

Rita si jde promluvit s Genovou matkou. Šikovně zavede hovor na to, že to, co se stalo Genovi, není chyba Trish. Máma si to uvědomí a sežene Trish.

Sanitka má zpoždění a ulice jsou zablokované. Michael proto vezme Louise do nemocnice taxíkem. Do něj ale napálí náklaďák. Michael je v pořádku, ale Louise zemře.

Gem se snaží Trish dovolat. Rita se mu snaží nějak pomoct, ale Gen je bez nálady. Pak dovnitř ale vejde jeho máma s Trish. Oba se obejmou a Gen mamce poděkuje.

Michael se vrátí na kliniku a řekne všem o nehodě. Kate mu řekne, že jí Harrison chtěl odvést do Houstonu, ale že ona kliniku miluje moc na to, aby ji opustila. S Harrisonem se proto dohodli, že oba zůstanou a zapracují na svém manželství. Michael to respektuje.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dr. Sykora: Mám tu pacientku a měl by ses na ni podívat, ale nejdřív si sedni.
Dr. Holt: Nic, co je pacientovi, mě neohromí.
Dr. Sykora: Ta žena má srdce od Anny.
Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Joel Mitchell
Gene Tipton
Trish Sulloway
Blanche Tipton
Louise Mitchell
Victor Lantz
Harrison Curtis
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSrdeční záležitosti
Původní názevIn Case of Heart Failure
Rok natočení2012
Premiéra2. března 2012
Česká premiéra4. března 2014
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka42 minut
Sledovanost premiéry9 700 000 diváků (1,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody