plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×14 – Stejné příznaky (In Case of Co-Dependants)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael léčí zpěvačku Shawnee. Kate má na klinice malou holčičku. Obě dívky vykazují stejné symptomy. Anton po střelbě není v pořádku, Zake si myslí, že jde o posttraumatický syndrom. Kate má manželské problémy.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do Holtu přijde slavná zpěvačka Shawnee. Rita je na ni milá, ale Shawnee na ni vyjede, že po ní chce jen autogram, když ona přitom potřebuje lékařskou pomoc. Rita ji setře, že její schůzka je až za půl hodiny, a ukáže jí, kde může počkat.

Kate se hádá s manželem. On chce, aby vzala novou, lépe placenou práci. Kate nesouhlasí, kliniku má ráda. Manžel se naštve a odjede pryč. Vše sleduje Zake, který má venku kouřící pauzu. Na kliniku se po střelbě vrací Anton, který ovšem není sám sebou, je naštvaný na celý svět.

V čekárně na klinice sedí matka s malou holčičkou. Ta má stejné symptomy, jako zpěvačka v Holtu. Najednou holčička dostane záchvat strachu, vidí svou mrtvou babičku. Kate si myslí, že jde o dehydrataci, a nasadí jí kapačku.

Mezitím Michael dělá na Shawnee všemožné testy, aby určil, co zapříčiňuje její bolesti hlavy.

Za Kate přijde Christina. Chce poradit ohledně Antona, něco se děje. Zake si myslí, že má posttraumatický šok z postřelení. Minulou noc si Anton myslel, že svou levou ruku ztratil..

Když je Shawnee v tunelu na CT, nemůže zůstat v klidu, něco ji pálí. Její tělo je jako v ohni. Do Holtu přijde Davis, Shawnin manažer. Michael ani po testech stále neví, co se zpěvačkou je.

Kate vyšetřuje Antona. Ten je ale k celému procesu odmítavý. Není sžitý se svou levou rukou. Myslí si, že kulka do jeho těla dostala negativní energii střelce. Anton se naštve a rukou rozbije sklo na dveřích.

Malá dívka s matkou jsou zpátky. Už i matka začíná mít symptomy. Obě ovšem odejdou, matka se tam nechce zdržovat.

Kate s Michaelem konzultuje její malou pacientku. Michael přijde na to, že má stejné příznaky jako jeho pacientka Shawnee. Autumn přijde na to, že matka holčičky pracuje jako uklízečka. Michael přijde na to, že pracovala v domě zpěvačky a jde ho zkontrolovat.

Michael jde dovnitř a najde tam holčičku. Rychle ji odvede do nemocnice a dá ji na společnou léčbu s Shawnee. Jde o otravu oxidem uhelnatým.

Kate jde překvapit manžela do restaurace. Najde ho tam při večeři s rozvodvou právničkou. Kate si dá dvě a dvě dohromady a naštvaně odchází. Chtěl najít způsob, jak se rozvést, aniž by jí musel platit. Kate odejde do hospody a opije se s Michaelem.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Kylie Trevane
Simona Albescu
Mr. Janowitz
Ileana Albescu
Nicky Davis
Shawnee Baker
Christina Holt
Harrison Curtis
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevStejné příznaky
Původní názevIn Case of Co-Dependants
Rok natočení2012
Premiéra17. února 2012
Česká premiéra18. února 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry9 540 000 diváků (1,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody