plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×10 – Zásah z čistého nebe (In Case of a Bolt from the Blue)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael pracuje na klinice i přes to, že má kýlu. Ta se mu v průběhu dne zaškrtí. S Autumn jde do terénu - za Mary, které Anna nosila léky sama. Mary má panický strach z davů a demenci, považuje Michaela za svého manžela Roberta. Na kliniku přijde Dante, malý chlapec, který má každý týden podezření na jinou smrtelnou nemoc, o které si přečte na internetu. Kate objeví na jeho zádech podivné skvrny a má podezření, že Danteho ve škole šikanují.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael má noční můru. Michaelovi se zdá, že ho operují, on není uspaný, ale nikdo ho neslyší. Michaelovi se nelíbí, že už je Anna i v jeho snech.

Michael na klinice dostane špatnou kartu. Najde v ní fotku Anny s pacientkou Mary. Zjistí, že Anna nosila ženě léky domů a rozhodne se za ní zajít.

Mary je nedůvěřivá, ale nakonec ho s Autumn postí do domu. Navíc Michaela považuje za svého bývalého manžela Roberta. Zjistí, že Mary musí jít do nemocnice. Ve sněhové bouři ji berou na kliniku.

Na kliniku za Antonem přijde Dante - malý kluk, který si myslí, že má infarkt. Kate nevidí žádné známky. Jde si promluvit se Zekem, který ho označí jako hypochondra, kterého ve škole šikanují. Kate dělá další testy. Dante jí řekne, že se procházel a najednou se probudil ve sněhu. Naposled slyšel nějaké prasknutí, jakoby od zbraně. Kate objeví na jeho zádech podivné vypadající flek. Zjistí, že ho zasáhl blesk.

Michael kulhá čím dál víc. Zeke ho chce vyšetřit, myslí si, že má kýlu. Michael se ale nenechá. Jeho stav je ovšem vážný, kýla je zaškrcená. Volá Ritě, aby zavolala na kliniku sanitku. Mary s Michaelem chtějí odjet v sanitce, ale už tam je rodící pár. Michael se tam nevejde, chce jet svým atem, ale bolestí omdlí ve sněhu.

Dante zmizí z kliniky. Všichni ho hledají. Kate venku najde ležet Michaela. Se Zekem ho dotáhnou dovnitř a jdou ho operovat přímo na klinice.

Anton nakonec najde Danteho schovaného vzadu na klinice. Převezou ho do Holtu, kde operují. Vše dopadne dobře a Anton s Danteho matkou ho přijdou vyzvednout. Dante řekne, že chce být šamanem.

Michael jde navštívit Mary. Ta je výjimečně při smyslech, ale nebude to trvat dlouho. Má demenci.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Dr. Holt: Jste tady poprvé, tak co tomu říkáte?
Rita: Skvělá výzdoba. Raná stafyloinfekce.
Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Theresa Crim
Marty Polanco
Victor Lantz
Mary Polanco
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZásah z čistého nebe
Původní názevIn Case of a Bolt from the Blue
Rok natočení2012
Premiéra6. ledna 2012
Česká premiéra21. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 380 000 diváků (1,50 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody