plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×05 – Ztráta kontroly (In Case of Loss of Control)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael do Holtu přijme pomoc - nového doktora/psychiatra E-Ma. Dostane na starost Moniku, mladou dívku, která z ničeho nic omdlela a která před rokem byla na kokainu. Na klinice léčí Davida, malého kluka, který do USA přijel se svou matkou načerno. Když ji odvede imigrační, Zeke s Kate jim zatají, že je chlapec u nich na klinice.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael si měří svou fyzickou zdatnost. Jeho sportovní doktor / psychiatr si myslí, že se jeho výkon zhoršil kvůli nějakému strachu. Vše pozoruje Anna, která řekne Michaelovi, že si myslí, že se bojí duchů.

K Michaelovi přijde na konzultaci do Holtu Monika, mladá dívka, která zničeho nic omdlela. To samé se jí stane i při konzultaci. Michael si myslí, že prodělala mini mrtvici. Může to být způsobeno užíváním drog, ale Monika ho ujišťuje, že drogy nebere. Venku její otec ale Michaelovi přiznává, že před rokem byla na kokainu.

Zeke ošetřuje malého Davida, který zvrací a má průjem. Zeke si myslí, že se jen přejedl sladkostí a neměl dostatek spánku. Pak ale David omdlí na záchodě a přizná se, že krvácel už před měsícem. Michael a Zeke mají podezření na salmoneu a podobné nemoci.

V Holtu se o místo uchází nový chirurg E-Mo. Michael mu na zkoušku přenechá případ Moniky. Doktor hned pozná, že dívka lže, když říká, že nikoho nemá a nikdy neměla sex. Chce udělat testy na antikoncepční prášky.

Testy ukáží, že David má E-colu. Zeke to říká jeho matce, mezitím ale na kliniku přijede imigrační a ženu zatkne. Kate zalže a řekne jim, že Renata přišla na kliniku sama bez svého syna, aby nemohli odvézt i jeho. Pak ho Zeke vezme do Holtu. David nemůže dýchat; Michael musí z jeho plic odsát vodu. To ale není znak E-coly. Navíc na jeho břichu uvidí modřiny. Ve výsledku David potřebuje transplantaci plic.

Potvrdilo se, že Monika bere antikoncepci. Ta ale pořád zapírá. Doktoři ji konečně přesvědčí, aby přiznala barvu. Ve chvíli, kdy jim ukazuje své prášky, vejde do místnosti její přítel a je v šoku, že prášky má. Michael se dívá na klinice do databáze a zjistí, že prášky jsou psané na úplně jinou dívku.

Kate a Zeke konečně přiznají Michaelovi, že David nemá papíry a že jeho matku zatklo imigrační. Michael je naštvaný, že ho přesto vzali do jeho nemocnice a že mu nic neřekli.

Imigrační už je ale v Holtu a chce si odvézt Davida pryč. Doktorům se je ale podaří přesvědčit o tom, aby ho nechali v nemocnici, dokud se David neuzdraví.

E-Mo si jde promluvit s Monikou. Ta si stěžuje na svého tátu, E-Mo jí ale řekne, že on se o ní jen bojí. Monika po něm chce, aby jí doporučil nějakého gynekologa, který se nezná s jejím otcem.

Monika s novým přítelem Alexem přijdou na kliniku, aby jí napsali novou anikoncepci. Před vchodem se ještě baví s Michaelem, Zekem a Kate, když tam přijde její bývalý přítel PJ a Moniku postřelí. Michael okamžitě na klinice operuje. Za asistence Kate dívku zachrání.

Po směně jde Michael za Kate. Rozumí si a Michael ji pozve na večeři. V té chvíli ale do místnosti přijde Katin manžel... Michael zařadí zpátečku.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Hostující hvězdy
Evan 'E-Mo' Morris
Vedlejší postavy
David Ruiz
Alex Hernandez
Gordon Lee
Corina / Renata Ruiz
Agent Frank Zyckner
Harrison Curtis
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevZtráta kontroly
Původní názevIn Case of Loss of Control
Rok natočení2011
Premiéra21. října 2011
Česká premiéra3. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 670 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody