My Mad Fat Diary

My Mad Fat Diary (My Mad Fat Diary) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Big Wide World

Seznamujeme se s 16 letou Rachel, které nikdo neřekne jinak, než Rae. Poslední 4 měsíce byla zavřená v léčebně, protože si ubližovala a pokusila se o sebevraždu. Děj příběhu začíná tím, že Rae je přidělen nový doktor, Kester Gill, který jí požádá o to, aby si vedla deník stejně, jako to po ní chtěl její předchozí doktor.

Rae je propuštěna a hned u východu panikaří, protože si myslí, že na to není připravená. Nakonec ji její bývalá spolubydlící Tix dodá odvahu a ona se rozhodne tomu postavit čelem. Vyzvedne ji její velmi bláznivá matka a po cestě narazí na svojí nejlepší kamarádku Chloe a její novou partu, do které patří pořád veselá Izzy, komik Chop, atraktivní Archie a drsňák Finn. Chloe ji pozve do hospody, aby se seznámila s jejími novými přáteli, Rae chce nejprve odmítnout, ale když zahlédne Archieho, propadne jeho kouzlu a souhlasí.

Když přijíždí s matkou domů, tak zjišťuje, že v kufru jejich auta se schovává mámin nový přítel Karim, po kterém jde imigrační a ony ho teď budou muset schovávat. Rae má pocit, že vyšla z jednoho blázince a dostala se do druhého.

Později se Rae vydává do hospody a seznamuje se s Chloinou novou partou a všichni, až na Finna, který z ní není moc nadšený, jí přijímají. Rae má ale celý večer oči jen pro Archieho. Na konci večera má pocit, že do party zapadla a je z toho nadšená. Další den však zjišťuje, že se všichni sešli v hospodě a Chloe ji nepozvala, ta se jí za to ale nakonec omluví. Nicméně vzniká první konflikt mezi Rae a Finnem při výběru hudby.

Rae je partou také pozvána na bazénovou párty, ta se toho ale děsí kvůli své postavě. Nakonec ale sebere odvahu a později jde s Chloe do obchodu koupit si nové plavky, ovšem se ale nevyhne ponížení, které jí přiměje vrátit se zpět do léčebny, Tix se jí to ovšem podaří rozmluvit, protože jí připomene, že má šanci na nový život. Rae se proto vydává na párty a sbližuje se s Archiem, který má taky problém s tím vlézt do bazénu kvůli svému akné na zádech, Rae ho ale přesvědčí k tomu, aby do bazénu šel s tím, že tam půjde taky. Nakonec však ale sedí mimo bazén v županu a to Chloe štve a řekne jí, aby se začala konečně bavit. Rae se tedy nakonec rozhodne vlézt do bazénu, chce k tomu však využít klouzačku, na které se bohužel zasekne a všichni tak vidí její pořezané nohy z dob, kdy se sebepoškozovala. Rae se z toho ale dokáže bravurně dostat, když zavtipkuje, a Chop jí pomůže z klouzačky. Epizoda končí tím, že Chloe najde mezi věcmi Rae její nemocniční náramek.

HUDBA V EPIZODĚ

Cigarettes & Alcohol (Oasis)

You Win Again (Bee Gees)

Jump Around (House of Pain)

It's All True (The Lemonheads)

Beautiful Freak (Eels)

Mickey (Toni Basil)

Another Night (MC Sar & The Real McCoy)

Ooh Aah... Just A Little Bit (Gina G)

The Riverboat Song (Ocean Colour Scene)

Novocaine For The Soul (Eels)

One To Another (The Charlatans)

A Design For Life (Manic Street Preachers)

So it goes (The Verve)

The Beautiful Ones (Suede)

Setting Sun (The Chemical Brothers)

Sorted For E's And Wizz (Pulp)

Sabotage (Beastie Boys)

Just A Girl (No Doubt)

Father And Son (Boyzone)

Return Of The Mack (Mark Morrison)

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Big Wide World (neoficiální název)
 • Big Wide World
 • 1. série, 1. epizoda (celkově 1. díl)
 • 14. ledna 2013
 • 2013
 • 45 minut
 • www.imdb.com/title/tt2435034/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

La.Volpe
taylorkinney