Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Černá hodinka

Pachatel tří surových vražd, k nimž došlo v Los Angeles během nočního výpadku proudu, ve skutečnosti řádí už šestadvacet let. Jeho motiv souvisí s jedním z místních detektivů.

Kalifornii zasáhla vlna veder, a proto se v noci v určitých částech Los Angeles postupně na několik hodin vypíná proud, aby pak nezhaslo celé město, protože všichni obyvatelé mají zapnutou klimatizaci. A právě tmy využívá maniakální sériový vrah. Právě zabil Gregoryho Eversona, do jehož domu se v noci vloupal. Po zastřeleném muži zůstala manželka, která vše viděla a kterou potom vrah opakovaně znásilnil. Colleen Eversonová musí být připoutána k lůžku, protože se už dvakrát pokusila o sebevraždu.

Zvláštní tým z Quantika se připojí ke dvěma místním detektivům, kteří vraždy vyšetřují – Kurzbardovi a Spicerovi. Před týdnem zemřely dvě mladé ženy, které byly před smrtí znásilněny. Tehdy se ale ještě proud nevypínal. Když nastane další řízený výpadek, následuje další oběť: mladá žena Annie odemkla dům a nechala odemčené dveře, když se do auta vracela pro spícího syna. Toho využil vrah, zabil ji a dům zdemoloval. Chlapec Carter přežil, matka mu ale přikázala, aby zavřel oči a na nic se nedíval, policistům proto moc neřekne.

Garciová mezitím na Hotchnerův pokyn zjišťuje, jestli k podobným vraždám nedocházelo už dříve během vypínání světla v době velkých veder. A zjistí ohromující skutečnost: zdá se, že sériový vrah řádí už celých šestadvacet let! Na žádném místě ale nevraždil víckrát, vypadá to, že se po dlouhé době vrátil do Los Angeles. A vzápětí psychopat udeří znovu. Zabije rodiče a v domě zanechá docela malé dítě.

Vyšetřovatelé konstatují, že první dvě vraždy mladých žen se od ostatních liší. Další ale zapadají do scénáře. Detektiv Matt Spicer si uvědomí, že vrah začal řádit právě v době, kdy mu zemřeli rodiče – podle prarodičů se stali oběťmi autonehody. Agenti se ale domnívají, že byli také zavražděni a Matt byl prvním dítětem, které vrah ušetřil...

Zajímavosti

Citáty slavných více z této kategorie

"Z temnot přírody noří se ruce a formují lidstvo." - Lord Alfred Tennyson

HUDBA V EPIZODĚ

I'm Your Man (Leonard Cohen)

Úvod epizody.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Paxl
Markus07