Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ďáblovo kolo

Nevidomý chlapec se stal svědkem smrti své matky. Byla i ona jednou z obětí vraha, který má za deset let na svědomí celou sérii vražd?

Mladý muž se připravuje na odchod z domova, přesně opakuje tytéž navyklé pohyby. Poté, co opustí dům, zamíří k mladé realitní agentce, která právě telefonuje s manželem a čeká na dalšího klienta. Michelle Watsonová se domnívá, že je to on, muž ji ale jedinou ranou probodne.

Když přijedou do Buffala agenti zvláštní skupiny, nejprve zjišťují, jestli se tam podobné vraždy asi třicetiletých blondýn už nestaly. A ukáže se, že někdo takto vraždí už deset let – spáchá každý rok na jaře jednu vraždu. Tentokrát ale vrah v Michellině diáři zatrhl číslo "29", datum následujícího dne. Policisté se obávají, že vrah hodlá zaútočit znovu. Dostanou i anonymní videonahrávku, která zachycuje sestříhanou "reportáž" z dění před vraždou i z vraždy samotné. Vyšetřovatelé usoudí, že si vrah nechal namontovat do brýlí minikamery.

Vraha – jímž je mladý muž jménem Vincent – mezitím nečekaně navštíví jeho známá Alice. Nechce odejít – a právě v té chvíli vysílá televize jeho identikit, který se policistům na základě získaných informací podařilo sestavit. Vincent dívku okamžitě zabije, ale tentokrát její mrtvolu umístí ven a pečlivě přikryje. Zdá se, že se jeho styl začíná měnit: vrah má výčitky svědomí. Už u předchozí oběti zanechal nápis "Pomozte mi". Nejspíš by tedy se zabíjením rád přestal, jeho duševní porucha mu to ale neumožňuje.

Další vyšetřování ukáže, že svědkem vraždy jedné z obětí byl její malý nevidomý syn. Stanley Wolcott vraha sice neviděl, vycítil ale jeho přítomnost, když se marně sháněl po matce, která už ležela ubodaná ve sněhu. Agenti zjistí, že chlapec žije s pečovatelkou, která ho má v brzké době adoptovat.

Vincenta mezitím v postranní uličce přepadnou dva mladíci černé pleti. Jeden z nich na Vincenta vytáhne pistoli a zraní ho. Vincent ho ale v téže chvíli bodne. Hotchner a jeho lidé se snaží zjistit identitu nebezpečného zločince, který by mohl ohrozit malého Stanleyho. Chlapec má právě narozeniny, ale když policisté přijedou k jeho pěstounce Kate, ta je zoufalá: Stanley se totiž ztratil...

Zajímavosti

Citáty slavných více z této kategorie

"Aby jasně zářilo světlo, musí existovat tma." - Francis Bacon

"Ať je chvíle sebetemnější, láska a naděje ji mohou prozářit." - George Chakiris

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon