Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Lo-Fi

Agenti útvaru pro analýzu chování odjíždějí do New Yorku, kde se odehrává řada nevysvětlitelných vražd za bílého dne. Jedná se o náhodu, nebo spolu všechny tyto činy souvisejí?

Během dvou týdnů došlo v New Yorku k pěti vraždám. Pokaždé se to stalo za bílého dne a bezpečnostní kamery zaznamenaly muže oděného v bundě s kapucí, kterému nebylo vidět do obličeje. Kromě newyorské policie případ vyšetřuje i FBI – a agentka Kate, známá agenta Hotchnera, si přeje, aby přijel i jeho tým pro analýzu chování. Tentokrát jede s ostatními i Penelopa.

Brzy po příjezdu dochází k dalšímu útoku. Tentokrát nechává vrah vedle zastřeleného muže tarotovou kartu – Smrt. Agenti na místě zjistí, že spolupráce mezi policií a FBI poněkud vázne. Policista, který vede vyšetřování, si záležitost bere k srdci: vraždí se zdánlivě bez důvodu, nejde o peníze ani o sexuální motiv, zabit může být prakticky každý. O to větší strach se začíná městem šířit.

Kate se po straně ptá Hotchnera, co je zač agent Derek Morgan. Je nervózní, protože v případě, že s vyšetřováním neuspěje, jí hrozí vyhazov a na její místo by mohl nastoupit právě Morgan.

Tým se pouští do práce a z indicií brzy usoudí, že se nejedná o jednoho vraha: postavy na záznamech kamer se liší výškou a také provedení vražd není vždy stejné. Vyšetřovatelé zprvu soudí, že se jedná o dva střelce, jednoho dominantního a druhého podřízeného – možná otce a syna. Brzy se ale ukáže, že počet vrahů může být ještě vyšší...

Zajímavosti

Zmínky o slavných vrazích více z této kategorie

Lawrence Bittaker a Roy Norris

Lee Boyd Malvo

David Berkowitz

John Allen Muhammad

Citáty slavných více z této kategorie

"Člověk obdařený extázemi a vizemi, který považuje sny za skutečnost je fantasta. Člověk, který ztvrzuje svou pošetilost vražděním je fanatik." - Voltaire

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon