Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Napodobitel

Aaron Hotchner s agenty řeší sériové vraždy rodin amerických vojáků, kteří slouží v zahraničí...

Doktor Spencer Reid se účastní přednášek profesora Jamese Fallona o sériových vrazích. Neurolog došel k názoru, že sérioví vrazi mají v mozku určitý defekt už při narození.

Mezitím je ve svém domě nalezena vyvražděná rodina Downeyových – matka Laura, dcera Lucy a dva synové. Jedná se již o druhou vyvražděnou rodinu, jejíž otec v současné době slouží v zahraničí jako voják. Zatímco matka a chlapci byli zastřeleni, Lucy pachatel utopil. Také v prvním případě dcera nezemřela stejně jako ostatní – byla uškrcena. Mnohonásobný vrah Karl Arnold, který kdysi vyvraždil osm rodin, dostává do vězení dopis, o němž lze předpokládat, že ho napsal současný vrah, jeho obdivovatel či napodobitel. Proto se agent Hotchner s Emily Prentissovou vydají do vězení za Arnoldem.

Cynický psychopat chce vidět fotografie mrtvých, které ho očividně vzrušují. Mezitím je však vyvražděna další rodina – Foresterovi. Ani tentokrát nedojde k sexuálnímu zneužití a dcera umírá jinak než zbytek rodiny. Emily zůstává s Arnoldem sama a snaží se z něj dostat co nejvíc informací o jeho případném napodobiteli. Nakonec ale spolu s Hotchnerem usoudí, že v případě nových vražd jde o něco jiného: Arnold své oběti sexuálně mučil a zneužíval a jako posledního vždycky zabil otce – projekci svého vlastního otce a sebe sama. Nynější vrah se ale k dívkám chová milosrdněji a nikdy nepoužívá sexuální násilí. To nakonec vede skupinu agentů k domněnce, že vraždila žena...

Zajímavosti

Citáty slavných více z této kategorie

"Člověk obvykle nerad přiznává chytrost i někomu jinému, natož nepříteli." - Albert Einstein

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Markus07