plakát seriálu

Myšlenky zločince

(Criminal Minds)

Epizoda 5×14 – Parazit (Parasite)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým agenta Hotchnera je v patách podvodníkovi, který neustále mění identitu. Navíc začal i vraždit...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Do restaurace vchází pohledný mladý muž, za kterým se otočí snad všechny přítomné ženy. Podvodník ve velkém, jenž neustále mění svou identitu (teď právě "Henry"), si sedá ke stolu své další oběti Lorraine Hortonové, která za chvíli ochotně vypisuje šek. Muž ale má už za sebou první vraždu: policie zanedlouho najde tělo Carly Marshallové, realitní agentky, které se představil jako Grant Dale. Stalo se však něco, s čímž podvodník nepočítal – mladá žena totiž jeho podvody odhalila, a proto musela zemřít.

Hotchnerově skupině případ předloží agent Russell Goldman, který muže již dlouho pronásleduje kvůli podvodům a nyní je udiven tím, že pachatel sáhl i k násilí. Brzy se zjistí, že hledaný muž používá asi deset různých identit. Právě nyní domlouvá další "obchod" s klientem, ale zmýlí se a představí se jménem, které používal dřív. Když se tomu klient – Frank McKelson – diví, zabije ho. Teď už se podvodník dostal do fáze, kdy je schopen všeho. Zoufalá manželka mrtvého Franka McKelsona navíc s pláčem prozradí, že byla vrahovou milenkou a svému manželovi ho představila ona.

Když muž přichází ke své další milence a budoucí oběti Brooke Sanchezové, dozvídá se, že je s ním těhotná. Mezitím však už byl doma, u své vlastní ženy Rebeky a syna J. D. Těm oznámil, že se budou opět stěhovat – do Bostonu. Manželka s tím nesouhlasí a její muž – William Hodges – se postupně dostává do stále těžší a zamotanější situace. Když Lorraine chce náhle svůj šek zpět, podvodník opět ztratí nervy. Omráčí ji a strčí do kufru auta, v němž nedlouho poté veze malého J. D. Ten slyší podivné zvuky a ptá se svého otce, co to je...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
"Jestliže jsem tím, co mám a jestliže ztratím, to co mám, čím potom budu?" - Erich Fromm
"Ach, jakou to spřádáme síť, když snujeme pod vodu nit." - Sir Walter Scott
Hlavní postavy
Dr. Spencer Reid
Jennifer Jareau
Penelope Garcia
David Rossi
Aaron Hotchner
Derek Morgan
Emily Prentiss
Vedlejší postavy
Rebecca Hodges
William Hodges
Agent Russell Goldman
Brooke Sanchez
Lorraine Horton
Frank McKelson
Dina McKelson
Carla Marshall
LAPD Officer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevParazit
Původní názevParasite
Rok natočení2010
Premiéra3. února 2010
Česká premiéra25. ledna 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody