Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rozštěpení

V hotelu dochází k vraždám mladých mužů, kteří však nemají nic společného. Navíc byli znásilněni...

Během oslav tzv. "jarního šílenství", kdy jsou prázdniny, je všude hodně veselo: studenti tančí, poslouchají hudbu a pijí, aby se odreagovali před zkouškami. Proto nikdo neslyší svázaného muže s igelitovým pytlíkem na hlavě, který se snaží z posledních sil přivolat pomoc v jednom pokoji hotelu Hudson Street.

Případ začnou vyšetřovat zvláštní agenti z Quantica, protože se zjistí, že nedávno zemřel v tomtéž hotelu jiný mladý muž – Michael Browder – zcela identickou smrtí. Mladíci se přitom neznali a jak se zdá, nemají nic společného. Navíc byli znásilněni, což se v případě mužských obětí stává zřídkakdy. Oba mrtvé našel mladík jménem Adam, který v hotelu pracuje a také bydlí. Vyšetřování ukáže, že ho ubytovala manažerka Julie Raileyová, která Adama už dlouho zná. Jako pětiletý ztratil matku, kterou týral nevlastní otec, jenž si pak svou zlost začal vybíjet na něm. Mladík utekl a žil pak po ústavech.

Vzhledem k tomu, že oběti byly svázané, ale nezdá se, že by se předtím jakkoli bránily, usoudí vyšetřovatelé, že do pokoje byli mladíci nejspíš nalákáni ženou. Ta by ale dva vysoké statné muže jen tak nepřemohla, takže se rýsuje spolupráce dvou pachatelů: žena oběť nalákala a její komplic ji pak zabil. Na záběrech z bezpečnostních kamer se ostatně vždy objeví mladá žena v zelených šatech lákající mladého muže, pokaždé je ale bohužel otočená zády.

Specialisté vypracují portrét podezřelých – dominantní muž a submisivní žena. Profil se hodí na manažerku Julii a na Adama. Oba jsou vyslechnuti, nakonec také na detektoru lži. A oba si vedou dobře. Adam zaváhá jedině u otázky z matematiky – což se ale doktoru Reidovi zdá normální. Když Reid opouští místnost, ohlédne se ještě jednou na Adama a najednou se mu zdá, že mladík je někdo docela jiný: v jeho pohledu není strach, nýbrž arogance, výzva a výsměch. Reid už ví, že Adam neodpověděl správně na otázku proto, že to chtěl udělat, aby nebylo nápadné, že bude znát odpověď. Agenti postupně docházejí k závěru, že vrazi nejspíš nebyli dva, nýbrž jedna rozdvojená osobnost...

Zajímavosti

Citáty slavných více z této kategorie

"Světlo se prý pohybuje ze všeho nejrychleji, ale to je omyl, ať se světlo pohybuje seberychleji, tak je tma na místě vždycky první a čeká." - Terry Pratchett

"Netvoři jsou skuteční a skuteční jsou i duchové, žijí v nás a někdy vyhrávají." - Stephen King

HUDBA V EPIZODĚ

Tres Cool (Jupiter Rising)

Když dav tančí na začátku epizody.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon