Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vystrašen k smrti

Speciální tým FBI pro analýzu chování vyšetřuje případ mnohonásobných vražd v Portlandu. Podezření padá na psychiatra Howarda. Zneužíval panického strachu obětí a vraždil?

Speciální tým FBI se jen pomalu vzpamatovává z odchodu agenta Gideona. Zejména doktor Reid ho velmi postrádá a navíc mu jeho chování připomíná jeho vlastního otce, který je s matkou opustil, když byl Spencer ještě malý chlapec. Agenti Hotchner a Prentissová v týmu zůstávají.

Všichni odjíždějí do Portlandu ve státě Oregon. Byly tam nalezeny tři mrtvoly očividně umučených lidí. Na jiném místě se našla ještě mrtvola ženy, Jenny Whitmanové, která byla udušena. Přestože jde u každého z případů o jiný způsob zabití, specialisté usuzují, že je to dílo jednoho sériového vraha.

Když navštíví byt poslední oběti – Jenny – zůstanou Morgan s Reidem chvíli viset ve výtahu. To Reidovi není vůbec příjemné, ale v důsledku toho ho napadne, že někdo mohl vraždit lidi s pomocí využití jejich fobií a pak je zabít právě tak, jak se toho nejvíc obávali.

Psychologický portrét ukazuje na asi čtyřicetiletého muže, ženatého, v mládí s největší pravděpodobností týraného, dost možná impotentního. Brzy nato je ohlášeno zmizení studenta Patricka Walkera. Stejně jako předešlé oběti i on přijel do města nedávno, nikoho tu nezná a nikdo ho nebude postrádat. U předešlých obětí obyčejně rodina po nějaké době dostala e-mail, podle něhož se pohřešovaná osoba má dobře, jen chce trochu času pro sebe, případně si potřebuje něco vyřídit. Pohřešovaný student je zanedlouho nalezen utopený. Mezitím se ukáže, že sériový vrah má na svědomí další oběti, které v minulosti sprovodil ze světa. Najde se totiž dalších dvanáct těl...

Zajímavosti

Zmínky o slavných vrazích více z této kategorie

"Sílu, odvahu a sebevědomí budete nabývat každým činem pokud nedopustíte, aby vás ochromil strach. Musíte dělat i to, co si myslíte, že nedokážete." - Eleanor Roosevelt

Gary Taylor (The Phantom Sniper)

Citáty slavných více z této kategorie

"Ten, kdo ovládá jiné je mocný, ale kdo ovládá sebe sama je mocnější." - Lao-c'

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik