plakát seriálu

Myšlenky zločince

(Criminal Minds)

Epizoda 4×21 – Šedý stín (Shade of Gray, A)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vyšetřovatelé hledají ve státě New Jersey vraha malých chlapců. Právě zmizel třetí...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tým zvláštních agentů FBI přijíždí do městečka Cherry Hill ve státě New Jersey. Tam byl právě z domu rodičů v noci unesen sedmiletý chlapec Kyle. Není to první případ: dva chlapci – jedenáctiletý a devítiletý –, kteří byli uneseni před ním, byli oba nalezeni mrtví, pohození v lese. Vyšetřovatelé musejí pospíchat, protože po čtyřiadvaceti hodinách naděje na nalezení živé oběti prudce klesá.

Na místě vyšetřuje případ detektiv Bill Lancester, který se s rodiči Kylea, Murphyovými, velmi dobře zná. Penelopa navíc zjistí, že Lancester přišel o manželku a dvě děti při automobilové nehodě. Rodiče pořádají tiskovou konferenci, kde chtějí požádat o pomoc při hledání syna, ale matka prakticky pro pláč ani nemůže mluvit. Kyle má ještě staršího bratra Dannyho, který se chová kupodivu velmi klidně. Otec ho omlouvá tím, že je ještě malý a plně si neuvědomuje dosah celé tragédie. Agenti pátrají mezi místními nebezpečnými pedofily, protože, jak se zdá, do domu někdo vnikl zvenčí. Musel si ale místo činu obhlédnout už předem. Je pravděpodobné, že se jedná o někoho, kdo se v místě pravidelně pohybuje.

S pomocí Penelopy nakonec vytipují jistého Hugha Rowlinse. Když si pro něj přijdou, muž se snaží utéct. Morgan ho ale dostihne a pak je podezřelý podroben výslechu. Policisté chtějí především vědět, kde je malý Kyle. Protože se Rowlins panicky bojí jisté věznice, kde zločinci jeho typu obvykle nedopadnou dobře, prohlásí, že svou třetí oběť – Kylea – hodil do řeky. To se ale agentům nezdá. Brzy nato je v lese nalezeno tělo mrtvého Kylea. Tentokrát ale není ledabyle pohozeno, zdá se, že ho někdo položil na zem velmi opatrně, téměř s láskou. Vše nasvědčuje tomu, že Rowlins sice zabil první dva hochy, Kylea ale nikoli...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
"Ztratit dítě, znamená ztratit kus sebe sama." - Dr. Burton Grebin
"Bez rodiny, člověk sám ve světě širém se třese chladem." - Andre Maurois
Hlavní postavy
Dr. Spencer Reid
Jennifer Jareau
Penelope Garcia
David Rossi
Aaron Hotchner
Derek Morgan
Emily Prentiss
Vedlejší postavy
Capt. Lancaster
Hugh Rollins
Sarah Murphy
Mr. Seager
Kyle Murphy
Reporter #2
Uniform Police Officer
Reporter #1
Front Yard Boy
Call girl
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŠedý stín
Původní názevShade of Gray, A
Rok natočení2009
Premiéra22. dubna 2009
Česká premiéra31. srpna 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody