Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Šedý stín

Vyšetřovatelé hledají ve státě New Jersey vraha malých chlapců. Právě zmizel třetí...

Tým zvláštních agentů FBI přijíždí do městečka Cherry Hill ve státě New Jersey. Tam byl právě z domu rodičů v noci unesen sedmiletý chlapec Kyle. Není to první případ: dva chlapci – jedenáctiletý a devítiletý –, kteří byli uneseni před ním, byli oba nalezeni mrtví, pohození v lese. Vyšetřovatelé musejí pospíchat, protože po čtyřiadvaceti hodinách naděje na nalezení živé oběti prudce klesá.

Na místě vyšetřuje případ detektiv Bill Lancester, který se s rodiči Kylea, Murphyovými, velmi dobře zná. Penelopa navíc zjistí, že Lancester přišel o manželku a dvě děti při automobilové nehodě. Rodiče pořádají tiskovou konferenci, kde chtějí požádat o pomoc při hledání syna, ale matka prakticky pro pláč ani nemůže mluvit. Kyle má ještě staršího bratra Dannyho, který se chová kupodivu velmi klidně. Otec ho omlouvá tím, že je ještě malý a plně si neuvědomuje dosah celé tragédie. Agenti pátrají mezi místními nebezpečnými pedofily, protože, jak se zdá, do domu někdo vnikl zvenčí. Musel si ale místo činu obhlédnout už předem. Je pravděpodobné, že se jedná o někoho, kdo se v místě pravidelně pohybuje.

S pomocí Penelopy nakonec vytipují jistého Hugha Rowlinse. Když si pro něj přijdou, muž se snaží utéct. Morgan ho ale dostihne a pak je podezřelý podroben výslechu. Policisté chtějí především vědět, kde je malý Kyle. Protože se Rowlins panicky bojí jisté věznice, kde zločinci jeho typu obvykle nedopadnou dobře, prohlásí, že svou třetí oběť – Kylea – hodil do řeky. To se ale agentům nezdá. Brzy nato je v lese nalezeno tělo mrtvého Kylea. Tentokrát ale není ledabyle pohozeno, zdá se, že ho někdo položil na zem velmi opatrně, téměř s láskou. Vše nasvědčuje tomu, že Rowlins sice zabil první dva hochy, Kylea ale nikoli...

Zajímavosti

Citáty slavných více z této kategorie

"Ztratit dítě, znamená ztratit kus sebe sama." - Dr. Burton Grebin

"Bez rodiny, člověk sám ve světě širém se třese chladem." - Andre Maurois

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon