plakát seriálu

Myšlenky zločince

(Criminal Minds)

Epizoda 4×23 – Usmrcení na silnici (Roadkill)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Speciální tým pracuje na opakovaných případech surových vražd majitelů červených aut...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Makléřka Shannon Makelyová se těší, až bude doma. Cestou v autě telefonuje, ale pak dojede na místo, kde není signál. V téže chvíli zjišťuje, že se jí porouchalo vodní čerpadlo. Chce pokračovat pěšky, když se objeví velký černý vůz, který ji nemilosrdně přejede.

Do Bendu v Oregonu přijíždí Hotchner a jeho skupina, aby vyšetřili tuto již druhou vraždu přejetím. První oběť – mladá Hispánka Delgadová – byla zavražděna o dva týdny dříve. Vyšetřovatelé hovoří s manželem druhé oběti, který Delgadovou nezná. Zdá se, že ženy neměly nic společného. Motiv tedy může být osobní, jde o fixaci na oběť, kterou si vrah očividně předem vyčíhal. Makelyové totiž někdo hadičku k čerpadlu úmyslně přeřízl. Když je podobným způsobem zavražděn v podzemních garážích ortoped doktor Victor Costella, je jasné, že se nemůže jednat ani o sexuální motiv.

Policisté zjistí, že všechny oběti jezdily v červeném kupé. Co když má pachatel vzpomínky na srážku s podobným vozem? Možná někdo při srážce zemřel, možná je on sám nadosmrti poznamenaný? Dotazy v rehabilitačních centrech nakonec odhalí, že jistý Ian Coakley, trpící očividně psychickou poruchou, se v jednom z nich léčil po nehodě, při níž zemřela jeho manželka a on zůstal upoutaný na vozík. Muž si vybral peníze z pojistky a následně zmizel. Bude třeba urychleně zjistit, kde nyní žije.

Mezitím se agentům přihlásí jistý Gil Bonner, který se přizná, že neopatrnou jízdou od nemocné matky pravděpodobně zavinil nehodu, při níž byl zraněn Oakley. Od nehody ujel a nic nenahlásil. Policisté zatím vypátrají Oakleyho nynější adresu, ale muže tam nenajdou. Všechny věci jsou stále v krabicích, invalida pravděpodobně neví, jak má dál žít. Je ovšem jasné, že ve své pomstě majitelům červených kupé bude pokračovat. Agentům se dokonce podaří vytipovat pravděpodobnou příští oběť...

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
"Ohledně automobilů si nejsem jist. I když se ženou vpřed, znamenají možná pro civilizaci krok zpět." - Booth Tarkington
"Lidský hlas nikdy nedolehne tak daleko, jako hlas svědomí." - Mahátma Gándhí
Hlavní postavy
Dr. Spencer Reid
Jennifer Jareau
Penelope Garcia
David Rossi
Aaron Hotchner
Derek Morgan
Emily Prentiss
Vedlejší postavy
Kevin Lynch
Detective Quinn
Gil Bonner
Dr. Ridgeway
Officer Feder
Paul Makely
Paige Bonner
Mrs. Burke
Coakley's Wife
Louisa Bonner
Victor Costella
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevUsmrcení na silnici
Původní názevRoadkill
Rok natočení2009
Premiéra6. května 2009
Česká premiéra14. září 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody