Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Usmrcení na silnici

Speciální tým pracuje na opakovaných případech surových vražd majitelů červených aut...

Makléřka Shannon Makelyová se těší, až bude doma. Cestou v autě telefonuje, ale pak dojede na místo, kde není signál. V téže chvíli zjišťuje, že se jí porouchalo vodní čerpadlo. Chce pokračovat pěšky, když se objeví velký černý vůz, který ji nemilosrdně přejede.

Do Bendu v Oregonu přijíždí Hotchner a jeho skupina, aby vyšetřili tuto již druhou vraždu přejetím. První oběť – mladá Hispánka Delgadová – byla zavražděna o dva týdny dříve. Vyšetřovatelé hovoří s manželem druhé oběti, který Delgadovou nezná. Zdá se, že ženy neměly nic společného. Motiv tedy může být osobní, jde o fixaci na oběť, kterou si vrah očividně předem vyčíhal. Makelyové totiž někdo hadičku k čerpadlu úmyslně přeřízl. Když je podobným způsobem zavražděn v podzemních garážích ortoped doktor Victor Costella, je jasné, že se nemůže jednat ani o sexuální motiv.

Policisté zjistí, že všechny oběti jezdily v červeném kupé. Co když má pachatel vzpomínky na srážku s podobným vozem? Možná někdo při srážce zemřel, možná je on sám nadosmrti poznamenaný? Dotazy v rehabilitačních centrech nakonec odhalí, že jistý Ian Coakley, trpící očividně psychickou poruchou, se v jednom z nich léčil po nehodě, při níž zemřela jeho manželka a on zůstal upoutaný na vozík. Muž si vybral peníze z pojistky a následně zmizel. Bude třeba urychleně zjistit, kde nyní žije.

Mezitím se agentům přihlásí jistý Gil Bonner, který se přizná, že neopatrnou jízdou od nemocné matky pravděpodobně zavinil nehodu, při níž byl zraněn Oakley. Od nehody ujel a nic nenahlásil. Policisté zatím vypátrají Oakleyho nynější adresu, ale muže tam nenajdou. Všechny věci jsou stále v krabicích, invalida pravděpodobně neví, jak má dál žít. Je ovšem jasné, že ve své pomstě majitelům červených kupé bude pokračovat. Agentům se dokonce podaří vytipovat pravděpodobnou příští oběť...

Zajímavosti

Zmínky o slavných vrazích více z této kategorie

Lawrence Bittaker and Roy Norris

Citáty slavných více z této kategorie

"Ohledně automobilů si nejsem jist. I když se ženou vpřed, znamenají možná pro civilizaci krok zpět." - Booth Tarkington

"Lidský hlas nikdy nedolehne tak daleko, jako hlas svědomí." - Mahátma Gándhí

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon