Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Vraždy na zakázku

Agenti Aarona Hotchnera vyšetřují sérii vražd, za kterou s největší pravděpodobností stojí objednavatel – muž zákona – a nemilosrdný vykonavatel z řad podsvětí...

Agent Aaron Hotchner prožívá krušné chvíle: jeho syn Jack slaví čtvrté narozeniny a on ani neví, kde je.

V téže době začíná jeho skupina vyšetřovat podivnou vraždu Bena Vanderwaala, kterého někdo zastřelil dvěma ranami – do hlavy a do srdce – a pak mu uřízl ruku. Již dříve došlo ke dvěma podobně provedeným vraždám a pokaždé byla oběť nějakým způsobem po smrti zohavena.

Vyšetřovatelé se spojí s Vanderwaalovou manželkou Heather, která po nalezení mrtvoly utrpěla úraz – někdo ji omráčil – a leží teď v nemocnici. Jak se ukáže, žena měla podezření, že její druhý manžel Vanderwaal zneužíval její dceru z prvního manželství Allison. Všechny tři oběti se tedy nějakým způsobem provinily na dětech. Zdá se, že se jedná o vraždy na objednávku – někoho, kdo se snaží mstít činy, které justice opomněla. Objednavatel a plánovač vražd musí mít ale ještě vykonavatele. A toho se rozhodne najít agent David Rossi v řadách svých bývalých přátel z podsvětí. Ray Finnegan mu nakonec po mírném nátlaku slíbí, že ho spojí s pravděpodobným nájemným vrahem – Tonym Megaccim alias Bosolou. Když ale policisté obklíčí místo schůzky, ozve se výstřel a Rossi najde svého přítele Raye zastřeleného.

Penelope a doktor Reid mezitím vytipují plánovače vražd: je jím starý smrtelně nemocný soudce Schuller, jemuž opilý řidič – jakýsi Dan Patton – zabil autem manželku Emmu. Tu znal shodou okolností agent Rossi.
Nedlouho potom, co ho agenti začnou vážně podezřívat, se soudce sám dostaví a netají se tím, že ještě než zemře, chce pomstít některé zločiny, které byly podle něj trestuhodně opomenuty oficiální justicí. Je jasné, že zabijákovi předal seznam a teď jen čeká, až odpraví další oběť...

Zajímavosti

Citáty slavných více z této kategorie

"Právo bez síly je bezmocné. Síla bez práva je tyranská." - Blaise Pascal

"Stále zjišťuji, že shovívavost nese bohatší ovoce než přísná spravedlnost." - Abraham Lincoln

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Markus07