Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Záhadná zmizení

Speciální tým agentů FBI rozkrývá tajemství únosů dětí, které pokračují už celých deset let...

Zimního festivalu v Ashbury ve Virginii se účastní i rodina Lynchových. Barbara drží za ruku jednu z dcer Aimee, když jakási žena začne hlasitě volat, jestli někdo neviděl její dceru, která se ztratila. Barbara na chvíli přesune svou pozornost k ženě a když se obrátí, zjistí, že Aimee zmizela.

K případu jsou přivoláni agenti z týmu Aarona Hotchnera. Přihlásí se jim matka Sarah Hallridgeová, která tvrdí, že přesně stejným způsobem zmizel před osmi lety její tehdy osmiletý syn Charlie. Přestože ženě nikdo nevěří, ona je pevně přesvědčená, že Charlie stále žije. Později se dokonce svěří, že ho jednou zahlédla na ulici a volala na něj, všichni si o ní ale myslí, že se pomátla. Žena navíc dost pije a manžel ji opustil.

Další pátrání však brzy ukáže, že za posledních deset let zmizelo stejným způsobem – pomocí odvrácení pozornosti rodičů a následného odvlečení dítěte – celkem dvanáct dětí. Agenti hovoří s jejich rodiči, kteří začínají znovu doufat.

Malá Aimee je mezitím zavřená kdesi ve sklepě a chlapec Stephen, který se ji snaží bránit, je zabit a poté spálen v peci. Žena, která tuto činnost vykonává, si přitom prozpěvuje... Aimee se brzy setká ještě s jednou dívkou a šestnáctiletým mladíkem – Charliem. Ti jediní řádění psychopatického páru zatím přežili.

Agenti brzy dospějí k názoru, že při unášení dětí pravděpodobně musel pomáhat i Charlie, prostě proto, aby si zachránil život. Kontrolou rodičů, kteří měli kdy co do činění se sociální péčí, nakonec přijdou i na Rogera Roycewooda, jenž se chová podivně a tvrdí, že manželka je s dětmi venku. Emily Prentissová najde v domě fotografii, na níž pozná Aimee s přebarvenými vlasy a pravděpodobně i Charlieho. Rogerova manželka Anita mezitím děti odváží a v připravené skrýši poručí Charliemu, aby omámenou Aimee hodil do pece...

Zajímavosti

Epizodu režíroval Matthew Gray Gubler, představitel doktora Spencera Reida.

Citáty slavných více z této kategorie

"Naděje je nejhorší zlo, prodlužuje lidská muka." - Friedrich Nietzsche

Naděje je pírko, které se tetelí v duši, pěje píseň beze slov a nikdy nepřestane." - Emily Dickinson

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
Markus07