Myšlenky zločince

Myšlenky zločince (Criminal Minds) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zamoření

Tým agenta Hotchnera se ocitne v mimořádně nebezpečné situaci. Psychopatický pachatel rozprašuje nebezpečný antrax a počet obětí se neustále zvyšuje...

Je nádherný den a v parku si hrají děti. Kluci prohánějí míč a dvě mladé dívky je pozorují při jízdě na kole. Pohybuje se tam ale i nenápadný muž, který v jednu chvíli nepozorovaně vysype po větru bílý prášek.
Všichni, kteří se ocitli v zamořené části parku, pocítí brzy příznaky nákazy: vykašlávají krev a na těle se jim objevují boláky. Pachatel totiž rozprášil mezi návštěvníky parku antrax. Policie i agenti FBI jsou v plné pohotovosti, ale nechtějí zprávu zveřejnit, aby zabránili panice. JJ se ale bojí o svou rodinu: matka chodí právě do zmíněného parku s jejím malým synkem.

Vyšetřovatelé se spojí s armádou, protože předpokládají, že smrtelně nebezpečné spóry rozšířil někdo, kdo má k jejich pěstování a množení potřebné zázemí. Mezitím dochází k prvním úmrtím: infikované osoby mají jen malou šanci na přežití, protože se jedná o nový kmen antraxu. Ukáže se, že k prvnímu útoku došlo pravděpodobně již před dvěma dny: zemřely tehdy tři osoby, příznaky ale byly jiné a ukazovaly na infekční meningitidu. Jedna z obětí pracovala v knihkupectví – a právě tam se rozbíhá rozsáhlé pátrání. Jak se zdá, ve hře je tzv. "domácí terorista", poháněný čistě osobními motivy, mezi nimiž může být i pocit nedocenění, ukřivděnosti nebo profesního ponížení.

Nakonec je vytipován jistý doktor Lawrence Nichols, který v příslušném výboru senátu marně apeloval na relizaci rozsáhlých preventivních opatření proti případným útokům mimo jiné i biologickými zbraněmi. Vše by ale stálo padesát miliard dolarů, a proto se mu odpovědní činitelé vysmáli. V ústavu ho pak pověřili výzkumem chřipky, přestože byl odborníkem právě na antrax.

Když policisté vtrhnou do jeho laboratoře, najdou muže mrtvého, a to už několik dní. On tedy není autorem útoků. V laboratoři se pak nešťastnou náhodou nakazí doktor Reid. Odmítá okamžitý převoz do nemocnice a pokouší se na místě najít co nejvíc indicií a také protilátku, kterou Nichols zákonitě musel vyvíjet...

Zajímavosti

"Bude z nich po celé Egyptské zemi poprašek, který způsobí na lidech i na dobytku vředy hnisavých neštovic." - Exodus - kapitola 9. verš 9.

Citáty slavných více z této kategorie

"Bezpečí je převážně pověra, neexistuje v přírodě a ani děti si ho moc neužijí." - Helen Kellerová

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon