plakát seriálu

Na cestě

(Na cestě)

Epizoda 1×81 – Na cestě po Azorských ostrovech
0 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na jediné čajové plantáže v Evropě, do nitra sopky a za býčími zápasy v městských ulicích
Na cestě po Azorských ostrovech Na cestě po Azorských ostrovech Na cestě po Azorských ostrovech Na cestě po Azorských ostrovech.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Azory jsou skládankou dvanácti ostrovů sopečného původu, z nichž jen devět je obydleno. Jedním z nich je Flores, který je zároveň nejzápadnější výspou starého kontinentu. Vedle vulkanických pohoří ostrovům dominují gejzíry hortenzií, ibišků, azalek a rododendronů, a v půdě prosycené sopečným popelem daří i lávovému vínu. Na ostrově Sao Miguel se zase nacházejí jediné čajové plantáže v celé Evropě. Pokud vás ovšem botanika bude trochu nudit, můžete sestoupit do nitra sopky Algar do Carvao a v unikátních podzemních chodbách si užít i poněkud pekelnou atmosféru. Jiný adrenalinový zážitek skýtají slavnosti portugalské tourady na ostrově Terceira, kdy se do městských ulic vypustí stádo agresivních býků. Místní podoba býčích zápasů se však od proslulého běhu býků San Fermin ulicemi severošpanělské Pamplony značně liší. Azorská „tourada a corda“ je zápas s býkem na provaze, který si však v nebezpečnosti se svou španělskou obdobu nijak nezadá.

Hlavní postavy
Informace k epizodě
Český názevNa cestě po Azorských ostrovech
Původní názevNa cestě po Azorských ostrovech
Rok natočení2007
Premiéra17. prosince 2007
Česká premiéra17. prosince 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka29 minut
Autoři profilu epizody