plakát seriálu

Na cestě

(Na cestě)

Epizoda 1×192 – Na cestě po Karlovarském kraji
0 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem za strašidelnými zámky, léčivými prameny, záhadnými paprsky, kolébkou dolaru a pokladem svatého Maura.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Bohatá a slavná, i když někdy také pořádně krutá, je historie Karlovarského kraje. V okamžiku, kdy kůň císaře Karla IV. klopýtl v tůňce horké minerální vody, započal rozvoj slavných lázní, které dnes zná bez nadsázky celý svět. Nejprve si ze zamračeného Klínovce kraj střežící západní hranici naší země prohlédneme, abychom ho následně křížem krážem prozkoumali. V Jáchymově najdeme památný zdroj paprsků madame Curie i kolébku amerického dolaru, v Lokti starodávný strážní hrad, v Chebu místo skonu Albrechta z Valdštejna a v Bečově vzácný poklad svatého Maura. Vydáme se i za tajemstvím zdraví, prýštícího z hlubin země. V rezervaci Soos se vrátíme do období třetihor, zjistíme jak byly založeny Mariánské Lázně, proč Lázně Kynžvart patří dětem, proč je maskotem Františkových lázní čůrající chlapeček a proč Karlovy Vary hlídá právě kamzík. Nezapomeneme na oplatky, sklo, porcelán a nahlédneme i do jedinečného kabinetu kuriozit. Hornické město Sokolov – kdysi smutné – prošlo šokující proměnou. Nebezpečný výlet do časů husitských válek zažijeme v Bochově.
Karlovarsko skrývající ve svých hlubinách ty nejcennější poklady, dokáže být snivé, tajemné, ale i vesele hravé. O tom vás ostatně přesvědčí i návštěva proslulého karlovarského mezinárodního filmového festivalu, do jehož zákulisí vás pozve ten nejpovolanější – jeho prezident Jiří Bartoška.

Hlavní postavy
Informace k epizodě
Český názevNa cestě po Karlovarském kraji
Původní názevNa cestě po Karlovarském kraji
Rok natočení2010
Premiéra26. července 2010
Česká premiéra26. července 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka29 minut
Autoři profilu epizody