plakát seriálu

Na doživotí

(Life)

Epizoda 2×12 – Inženýr musí zemřít (Trapdoor)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Charlie Crews a Dani Reeseová přijedou do opuštěného skladiště, kde leží mrtvoly tří mužů. Na první pohled je jasné, že byli popraveni. Dva z nich mají ruské tetování a upracované ruce, ale třetí muž evidentně nikdy rukama nepracoval. Charlie si myslí, že existuje spojitost mezi mrtvými Rusy a Romanem Nevikovem, o kterém nedávno hovořil s Mickeyem Raybornem. Podle otisku prstů policie identifikuje dva z nich, Pjotra a Dimitrije Lavrovovy. Do USA se dostali ilegálně a v Rusku pracovali jako stavební dělníci. Třetího muže, Paula, najdou mezi pohřešovanými.

Studentka Liza, která se s Paulem přátelila, prohlásí, že jeho příjmení nezná a že občas telefonoval rusky. Dostala od něj talisman – cenu z ruského strojírenského institutu. Jde o Pavla Rožděstvenského, který ještě nedávno pracoval v Moskvě na univerzitě. O jeho vstupu do USA také neexistuje záznam. Chodil s Lizou do jisté kavárny v centru a pozoroval prý protější stavbu federálního úřadu.

Charlie s Dani se vypraví za Nevikovem do jeho klubu. Barmanka jim prozradí, že se v klubu nedávno dělaly nějaké stavební úpravy. Informátor FBI Nevikov si je jistý svou pozicí. Ani prohlídka klubu nepřinese žádné výsledky. Na policii pak přijde zvláštní agent FBI Bodner a prohlásí, že vyšetřování spadá pod jeho úřad. Pavlova přítelkyně Liza však záhadně zmizí i se svým policejním doprovodem...

Hudba v epizoděvložit další píseň

Sentimental (Onili)

Crews a reese přicházejí do baru.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Tidwell: Vy jste ho střelil?
Charlie Crews: Netušil jsem, že je to on.
Bobby Stark: Ten člověk se sem dostal tak, že rozbil okýnko u kuchyňských dveří... (nevěřícně na Charlieho) Tys fakt postřelil svýho tátu?!
Hlavní postavy
Charlie Crews
Dani Reese
Ted Earley
Robert Stark
Captain Kevin Tidwell
Vedlejší postavy
Rachel Seybolt
Roman Novikov
Special Agent Paul Bodner
Mickey Rayborn
Charlie Crews Sr.
Hard Case #1
Huge Man
Pretty Bartender
Roman's Girl
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevInženýr musí zemřít
Původní názevTrapdoor
Rok natočení2008
Premiéra17. prosince 2008
Česká premiéra2. března 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody