plakát seriálu

Na doživotí

(Life)

Epizoda 1×07 – Občanská válka (Civil War, A)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dani Reesová s Charliem Crewsem vyšetřují smrt dvou íránsko-amerických středoškoláků. Rashne Talebi a Daria Ovesiová byli nalezeni zastřelení v obchodu u benzinové pumpy ve čtvrti, kde se usídlili iránští imigranti. Na místě činu policie najde nápis: Běžte domů. Prodavač vypoví, že pachateli byli tři mladíci v maskách, což potvrdí i záběry z bezpečnostní kamery. Do obchodu přijde Íránka Roya Darvashiová s dcerou Shahnaz. Dívka oznámí, že její bratr Amir se měl v obchodě stavit za svými kamarády Rashnem a Dariou. Je přesvědčena, že pachatelé Amira unesli.

Policie zjistí, že Rashne i Daria byli v minulosti zatčeni pro držení marihuany. Ale Amirova matka tvrdí, že její syn se výborně učí a rozhodně není jako oni... Majitelka benzinové pumpy a obchodu Mary Ann Farmerová pozná na videozáznamu z bezpečnostní kamery svého syna Jeffreye. Svěří se policii, že během doby, kdy podnikala, se jí Jeffrey odcizil. Na střední škole začal nenávidět imigranty. Druzí dva pachatelé jsou prý povaleči, kteří s Jeffreyem bydlí v dodávce.

Roya dostane od únosců MMS s fotografií uneseného Amira a vzkazem, aby čekala na jejich zavolání.

Pachatelé žádají peníze za drogy, které Amir prodával se svými kamarády. V dalším hovoru Jeffrey souhlasí s tím, že vymění Amira za informace o penězích. Dani s Charliem prohledávají Amirův pokoj a podle jeho poznámek zjistí, že Amir vedl se svými kumpány výnosný obchod s drogami a dělal jim účetního. Zanedlouho policie najde mrtvá těla obou Jeffreyových kumpánů...

Hlavní postavy
Charlie Crews
Dani Reese
Ted Earley
poručík Karen Davis
Robert Stark
Vedlejší postavy
Mary Ann Farmer
Jeffrey Farmer
Shahnaz Darvashi
Roya Dervishi
Amir Darvashi
Bank Teller
Techie #1
Uniformed Cop #1
Uniformed Cop #2
Rashne Talebi
White Male
Ovesi
Daria Ovesi
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevObčanská válka
Původní názevCivil War, A
Rok natočení2007
Premiéra7. listopadu 2007
Česká premiéra27. října 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody