plakát seriálu

Na doživotí

(Life)

Epizoda 2×19 – Pět litrů krve (5 Quarts)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

S ranou tupým kulatým předmětem na spánku je na patologii nalezen mrtvý koroner Grant. Charlie Crews s Jane Seeverovou zjistí, že mu kdosi takzvaným šantem vysál z těla krev. Grant trávil veškerý čas na patologii a mrtvými byl doslova fascinován. Charlie si povšimne, že před budovou patologie se veřejně prospěšným pracím věnují mladí delikventi. Je mezi nimi i vyznavačka gothic stylu Fiera Schwartzová, která však Charliemu neposkytne žádné informace. V laboratoři Charlie najde vodku, svíčky a kondomy.

Koroner Grant právě pracoval na kuchařské celebritě Errolu Brandovi, kterého někdo zastřelil v mrazáku jeho restaurace. Kulka malé ráže vnikla do hlavy, ale výstupní rána, ani kulka se nenašly. Charlie si na fotografii z bulváru všimne loužičky tekutiny pod Brandovou rukou, kterou policejní fotografie nezaznamenaly. Autorkou nezvyklé fotografie brané od země je Kathy Whiteová. Charlie s Jane docházejí k závěru, že si Brand šel pro něco do mrazáku a vrazil si do hlavy rampouch. Než zemřel, ještě stačil z mrazáku vyjít a vytrhnout si rampouch, který v jeho ruce roztál.

Charlie s Jane zjistí, že na Granta podal několik stížností asistent koronera Tom Santos. Santosovi se nelíbily Grantovy nemístné vtípky a také to, že ho Grant často vyháněl ze společné laboratoře, protože ho prý rušil v práci. Další asistentka Debbie Quoová si na Granta nestěžovala, což Santos vysvětluje tím, že s Grantem kamarádila. Santosovi z laboratoře zmizela palička na kosti. Policie ji najde v jeho skříňce i se stopami krve. Quoová má nové nástroje, i když se nikde nenajdou záznamy o jejich nákupu. Charlie s Jane v noci jedou na patologii. A tam se právě koná večírek mezi mrtvolami...

Hlavní postavy
Charlie Crews
Dani Reese
Ted Earley
Captain Kevin Tidwell
Vedlejší postavy
Special Agent Paul Bodner
Ann Early
Bearded Film Student
Agent Liz Ray
Jane Seever
Asst. Coroner Tom Santos
Asst. Coroner Debbie Quo
Jimmy Ellison
Kathy White
Fiera Schwartz
Waitress
Shane Banks
Hot Goth Girl
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPět litrů krve
Původní název5 Quarts
Rok natočení2009
Premiéra25. března 2009
Česká premiéra30. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody