plakát seriálu

Na doživotí

(Life)

Epizoda 2×15 – Střecha nad hlavou (I Heart Mom)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V domě bez střechy, který je na prodej, je v podkroví nalezen zastřelený Roy McCullough ze stavební firmy JHY. Jeho obličej, krk a paže vypovídají o rvačce a do úst mu někdo nacpal dolarové bankovky. V jeho autě jsou cedule různých neexistujících stavebních firem. Ve firmě JHY, která dělá střechy, se Charlie a Dani seznamují se Sashou a Ianem Rykerem. Sasha vypovídá, že Roy se věnoval i svým soukromým obchodům. Policie záhy zjistí, že na podvodné firmy bylo podáno přes šedesát stížností.

Jedním z postižených je i Red Pesca, který tvrdí, že si najali firmu, jež jim střechu sundala – a Roy chtěl potom za novou třikrát víc. Od té doby Pesca žije s rodinou v domě bez střechy a je neustále nachlazený. Charlie ho vyzve, aby sundal rukavice. Red tak učiní a vzápětí si rozedře ruce o stěnu. Přesto je vidět, že na nich má staré strupy. Přizná se, že šel za Royem, aby mu vrátil peníze, ale ten se mu jen vysmál. Red ho poté zbil. Policie také zjistí, že dům, v němž byl Roy nalezen, původně patřil Redovi, ale banka mu ho zabavila.

Další nespokojenou zákaznicí je Mary Fordová, která však jako jediná stáhla stížnost – prý na žádost svého syna Williama. William vlastní starožitnictví a je v policejním rejstříku zanesen jako Sladký William, který dřív jezdil s motorkáři. Několikrát se dopustil ublížení na těle. Své oběti pak vždy nějakým způsobem označkoval. Z obvinění se ale vždy dokázal vyvléknout. Jak je vidět, potenciálních pachatelů je víc než dost.

Mickey Rayborn pozve Charlieho na svou jachtu. Svěří se mu, že Reese peníze z loupeže v bance věnoval charitě, ostatní prý investovali – i do Romana Nevikova. Zanedlouho po Charlieho návštěvě najde pobřežní stráž loď opuštěnou, na palubě nejsou žádná těla, ale spousta krve. Bezpečnostní služba, která Rayborna hlídala, podezírá Charlieho z vraždy...

Hlavní postavy
Charlie Crews
Dani Reese
Ted Earley
Robert Stark
Captain Kevin Tidwell
Vedlejší postavy
Mickey Rayborn
Ann Early
William Ford
Amanda Puryer
Red Pesca
Mary Ford
Rory West
Bearded Film Student
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevStřecha nad hlavou
Původní názevI Heart Mom
Rok natočení2009
Premiéra18. února 2009
Česká premiéra23. března 2010
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody