plakát seriálu

Na Západ

(Into the West)

Názory uživatelů

Na západ

Jedna z nejlepších minisérií, jakou jsem kdy viděl. Pohled na problematiku osadníků a indiánů bez příkras. Přestože sérii nechybí taková ta klasická romanticky westernová atmosféra, tak zároveň je to i dosti drsné a naturalistické.
Minisérie sestává z několika dějových linií, sledujeme jak osudy rodiny Kolářů, tak i osudy indiánského kmene. Před kamerami se vystřídá také spousta známých tváří a kvalitních herců, pan Spielberg nešetřil, takže je vidět, že minisérie měla i velice slušný rozpočet.
Kdo má aspoň trochu rád westerny a zajímá ho i historie, je to pro něj jasná volba.
Deadwood se mi sice líbil víc, ale příliš podobné si to není, tohle je o dost epičtější a více se to zaměřuje na děj.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Americká civilizace zrozena v krvi a potu (indiánů)

Kvalitně zpracovaná westernová minisérie mapuje široké období amerického divokého západu 1820 – 1890. Seriál sleduje nejen stopy bílých osadníků (rodiny Wheelerů), ale i situaci indiánů.

Neustále vás nutí sahat po mapě a vyhledávat si pojmy na googlu. Série se v prvních částech věnuje především skautům, pronikajících do neznámé země a osidlování indiánských území. V posledních dílech pak sledujeme především tragédii indiánského národa a jejich finální sražení na kolena u Wounded Knee.

Spielberg je zde určitě zárukou kvality, chválím také obsazení v čele s výborným Joshem Brolinem, westernovým veteránem, a výpravu. Toto období americké historie bylo drsné a krvavé a seriál přináší jistou syrovost a seriál vám skvěle přiblíží atmosféru divokého západu. Jsem moc ráda, že se již nemusím spoléhat pouze na Mladé jezdce, či Doktorku Quinnovou, když se chci o Divokém západě dozvědět více.

Vytkla bych snad jen jedinou věc, což je střídání herců, když postavy stárly. Občas v tom byl trošku zmatek.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Into the heart

Přiznávám, že tohle je pro mě trefa přímo na cíl. Je to velmi kvalitně zpracováná minisérie.
První část série Vám připomene, že v porovnání s přírodou jsme my lidé velmi nepatrní. Prostřední část je velmi kvalitní dobrodružství z dob "nám známého" Divokého Západu. A poslední se věnuje tomu jak umíme být jako lidé krutí.

Tím vším se prolíná osud jedné rozvětvené rodiny. Někteří se jen mihnou, ale jiní zůstávají. Přesně jako v našich životech. Co určitě zůstává je Vaše srdce s jednotlivými postavami. Prostě chcete vědět co bylo dál. A někdy se to naplní a jindy naopak ne.

V hlavě mi stále rezonuje myšlenka z konce série, že historii píší ti co zvítězili a je na nás jak my budeme vykládat náš příběh v kole událostí, které k dnes již historickým událostem přispěli.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk