Nadějné vyhlídky

Nadějné vyhlídky (Great Expectations) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

3. ledna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

BBC SE NEZAPŘE

Příběh sirotka Pipa od dětství do dospělosti, cesta ke splnění vytouženého snu - stát se britským gentlemanem v původním (třídním) slova smyslu.

Třídílná miniserie, která je jendním z mnoha zpracování Dickensova stejnojmenného a přeceňovaného románu (Great Expectations). Jedná se o televizní film, rozsekaný do třech částí. Je skvěle a věrně zpracovaný (ostatně, kdo jiný, než Britové, by mohl dokonale zpracovat Dickensovu předlohu). To je ale současně největší slabinou miniserie - tvůrci se v touze po věrnosti předloze nedokázali vymanit z Dickensovské schematičnosti postav, z lehce infantilního pojetí a celkové (předminulým stoletím po autorech vyžadované) "viktoriánské mravní bezúhonnosti". Jistým osvěžením je autobiografický styl, který Vás možná osloví (ten je ale mnohem působivější např. v Davidu Copperfieldovi). Slušné herecké výkony kazí protagonista Philipa Pirripa (sirotka Pipa).

Miniseii jsem viděl s CZ subs pouze u S01E01 (zbytek s EN) takže doufám, že mi s ohledem na mojí katastrofální EN neuniklo nic, co by stálo v názoru za zmínku.

Pro zajímavost - předloha existuje s dvěma různými konci, některé výtisky obsahují oba dva s Dickensovým komentářem.

Avatar uživatele
emma53

23. července 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Great Expectations

Přiznávám, že jsem v tomto případě byla mírně rozpačitá, protože abych byla objektivní, potřebovala bych zkouknout všechny adaptace Nadějných vyhlídek, které existují, ale obávám se, že bych na tom byla stejně:-)
Vzhledem k tomu, že se jedná o Charlese Dickense mě nakonec ta opravdu hodně temná a ponurá atmosféra nezaskočila tolik, jako spíš obsazení do hlavních rolí. Přestože mám Gillian moc ráda, tak bych jí doporučila, aby se držela spíš filmů typu The Fall, protože mně do role slečny Havishamové vůbec nesedla, ale možná to bylo až příliš viditelnou umělou vizáží. I když její scéna u zrcadla v posledním díle byla perfektní. U Pipa a Estelly přimhouřím oko (možná obě), ale zato maximálně jsem byla spokojená s rolí dobrodince (myslím, že ho hrál Mark Addy) a právníka si David Suchet taky střihnul skvěle.
Ale ve výsledku jsem byla spokojená a budu se těšit na další Dickensonovo zpracování.

Avatar uživatele
haroska

16. ledna 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

BBC = kvalita

Spletitý příběh sirotka Pipa, který si vyšlapal cestu do nuzáčka až k anglickému gentelmanovi toho má dost co nabídnout. Perfektní tajemná kamera, srdceryvná hudba, a pouze pár postav, které tu všechny dostanou celkem velký prostor - všechny velmi zajímavé, každá jiná a každá s tragický osudem.

Nevím, co mě na této anglické minisérii zaujalo nejvíc. Perfektní je zde Slečna Havishamová (kterou ztvárnila představitelka nám všem známé Scullyové) - její výkon, který balancuje na pokraji života a emocionální smrti je tak dechberoucí, že je pro mě tou nejlepší postavou. Dokonalé také je, že mnoho důležitých věcí je zde pouze naznačeno, ale tak perfektně, že každému dojde i beze slov, jaká daná situace se v postavě asi odehrává. O závěru, který je tak nečekaný už ani nemluvím - nechť si ho každý vychutná.

Knihu jsem nečetla, takže nemohu porovnat na kolik série odpovídá psané předloze.

Avatar uživatele
MNTB

21. dubna 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

1861

předlohu jsem před zkouknutím této minisérie neznala ale vůbec to nevadilo. během prvních minut jsem byla kompletně vtažena do děje a jen jsem se kochala "krásnou" starou anglií, kdy muži se klaněli dámám v rukavičkách.
celou minisérii jsme zkoukla jedním dechem a až na pár zdlouhavých pasáží, které neodmyslitelně patří k této době mi celé 3 hodiny utelky jako voda.

Avatar uživatele
zuzana.mrak

10. března 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Great Expectations

i když je druhý díl oproti prvnímu a poslednímu trošku táhlý a nudnější, celkově se mi tato miniserie moc libila. Gillian je uchvatna, "Hercule Poirot" také potěšil a i hlavní hrdina je o.k., možní jen Estalla mohla být trochu lepší. celá atmosféra je syrová a studená, úěkně to odsejpá, povedlo se, takže dávam 90%