Námořní vyšetřovací služba

Námořní vyšetřovací služba (NCIS) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Anděl smrti

Před budovou letiště srazí taxík neznámého mladíka se sluchátky na uších. Zraněný po převozu do nemocnice upadne do šoku. Vyšetřovatelé pak v jeho batohu objeví letenku do Caracasu a hned je jasné, že důvodem mladíkova stavu byly drogy...

Ředitelka Shepardová se vrátila z Evropy. Na letišti už na ní čeká její asistentka. Odjíždějí ve služebním autě. Před budovu letiště přicházejí maminka s malým děvčátkem. Obě prochází kolem neznámého mladíka, kterému zazvoní mobil. Na uších má sluchátka a odepisuje sms. Nevšimne si, že vstupuje do vozovky a srazí ho taxík. Jeho mobil odletí až k nohám malého děvčátka.

Shepardová přijela rovnou domů. Přichází do pokoje a zastaví se s úžasem v obličeji. Na stole leží láhev skotské whisky a dopitá sklenice. Je to ta láhev whisky, kterou pil pouze její otec, o němž si myslela, že dávno zemřel, ale setkání s generálplukovníkem Dimitriem Borovem jí nahlodalo. Služebná nemá ponětí, kdo v místnosti byl.

Mezitím se agenti na centrále NCIS dozví, že musí jít na zkoušky detektoru lži na příkaz vnitřní inspekce. Gibbs tomu však nevěří a jde se osobně zeptat agenta FBI Fornella. Ten mu potvrdí, že testy na detektorech nařídila neoficiálně CIA, protože NCIS se naráz stala bezpečnostním rizikem. Dále Gibbsovi sdělí, že hlavním cílem je jeho šéfová Shepardová. Gibbs přichází k ředitelce domů, aby zjistil o co se jedná. Sděluje jí, že ví o jejím zmizení v Paříži na 21 hodin, ale neví kam. Shepardová mu striktně přikáže, aby odešel a nesdělí mu důvod proč na tak dlouhou dobu zmizela ochrance.

Zraněného sraženého, ale živého mladíka přivezou do nemocnice, kde pracuje DiNozzova přítelkyně lékařka Benoitová. Mladík - Devon je sice pod sedativy, ale je nezvykle hyperaktivní. Do nemocnice přichází zanedlouho i DiNozzo. Setká se ve výtahu se sestrou zraněného Devona Bernadette, s níž přichází i podezřelý chlapík Nick. Chtějí na pokoj k Devonovi. Když jsou na pokoji sami, nutí ho, aby podepsal revers a opustil nemocnici. Devon se dostane do šoku. DiNozzo se podívá do baťohu, který měl zraněný mladík u sebe a objeví tam letenku z Caracasu. Ihned je mu jasné, co je důvodem Devonova stavu. Informuje Benoitovou, že Devon pravděpodobně pašoval drogy v těle a balíček praskl. Když se asistující zdravotní sestra Annie podívá směrem ke dveřím, kde stojí DiNozzo zahlédne malou dívenku (přesně takovou, která byla i na letišti). DiNozzo si všimne jejího pohledu, ale nikoho kolem sebe nevidí. Devon umírá.

Na příkaz Gibbse se McGee nabourá do sítě CIA. Shepardová zase tajně zaúkoluje Abby, aby zjistila čí jsou otisky prstů na láhvi skotské a sklenici, které se našly u ní v bytě. McGee zjistí, že příkaz přišel z utajené národní pobočky CIA, z části tajné operace s kódovým jménem Magnet, sekce pro kontrolu zbrojení a obchodu se zbraněmi. Gibbs chce, aby McGee dále prověřil Shepardovou ve složkách CIA.

Mezitím si v letadle prohlíží La Grenouille intimní fotky DiNozza s Benoitovou, které nechal tajně bez jejich vědomí nafotit.

Lékařka Benoitová se dozví, že Bernadette a Nick se dobývají do nemocniční márnice. Sjede s DiNozzem do suterénu, ale netuší, že Nick má zbraň. Bere oba jako rukojmí. Donutí lékařku, aby otevřela Devona a našla drogy. Nakonec se DiNozzovi podaří odzbrojit Nicka.

Je ráno. Do kanceláře přichází Gibbs. McGee celou noc pracoval. Na obrazovce je fotografie nějakého důstojníka. Gibbse ihned zajímá, kdo to je. Je to ředitelčin otec plukovník Jasper Shepard. McGee dále sděluje, že podle údajů je již 12 let mrtvý.

Abby také pracovala celou noc. Zrovna spí, ale její počítač hledá shodu otisků. Najednou se hledání zastaví, protože byla nalezena shoda. Na monitoru se objeví fotografie plukovníka Jaspera Sheparda.

To, ale není konec všem nemilým překvapením. Benoitová s DiNozzem opouštějí ráno nemocnici. Přijíždí k nim černá limuzína. DiNozzo je nejistý, ale Jeanne ho upokojí, že to je její tajemství. Nastupují dovnitř a k překvapení DiNozza se před ním objeví La Grenouille. Člověk, kterého se celá NCIS v čele se Shepardovou snaží už dlouho dostat tu sedí před ním, jako by se nic nedělo. Daleko větším šokem pro něj je však to, že La Grenouille je otcem Benoitové...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon