Námořní vyšetřovací služba

Námořní vyšetřovací služba (NCIS) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Fénix

Vražda mariňáka má spojitost se záhadným úmrtím jiného mariňáka před 12 lety.

Dr. Mallard nechá na Arlingtonském hřbitově exhumovat tělo velitele Bruce Robertse. Nemá k tomu však předchozí souhlas Gibbse, což se mu zpočátku vůbec nelíbí, ale Ducky mu důvod promptně vysvětlí. Před 12 lety byl členem týmu, který prováděl pitvu Robertse, tenkrát určili důvod smrti otravu alkoholem. Ale Ducky nedávno v jednom nekrologu uviděl informace o úmrtí Robertsova otce, který zemřel na velice vzácnou genetickou poruchu jater. Přišel na to, že někdo mohl pomocí jedu navodit smrtelnou intoxikaci alkoholem a nemuselo se na to nikdy přijít. Mohlo jít o vraždu.

Mezitím vyšetřuje Gibbsův tým násilné úmrtí seržanta Raymonda Hilla. Rutinní vyšetřování je narušeno zjištěním, že u seržanta Hilla byla nalezena kopie Duckyho příkazu k exhumaci Bruce Robertse. Abby zjistí, že Roberts byl opravdu otráven. Při pitvě zjistí dále Jimmy Palmer, že Hill je hlavním podezřelým z vraždy Robertse, protože poranění na jeho kůži vzniklo při výrobě specifického jedu použitého k otravě. Když Jimmy seznamuje Gibbse s výsledkem pitvy, začne najednou radiační poplach. Ten je po chvíli vyhodnocen jako planý, protože Abby při zkoumání Robertsova oblečení narazila na stopy radiace. Abby přišla na to, že na oblečení se zachytily částečka JSC-1, materiál vzniklý smícháním lávy a kamení, aby napodobil půdu na měsíci. To přivádí Zivu a DiNozza do NASA k Dr. Blackwellovi, který oba nepříjemně překvapí s hypotézou, že část ozářených JSC-1 mohlo být použito k výrobě špinavé bomby.

Další vyšetřování přivede Gibbse k bývalé rockové hvězdě Delu Finneyovi, který prozradil, že od Hilla koupil JSC-1, ale považoval ho za měsíční kámen. Je tedy jasné, že Hill neobchodoval s materiálem na výrobu špinavé bomby, ale obchodoval s podvrhem měsíčního kamene. Finney si pro jistotu nechal kámen otestovat v NASA. To přivádí Gibbse opět k Dr. Blackwellovi, který se dříve Zivě a DiNozzovi opomněl zmínit o testování kamene. Pod tíhou důkazů přizná, že Hilla znal. Hilla tedy nejspíš zabil Dr. Blackwell, ten však nevypovídá, chce nejprve hovořit s právníkem, čímž dá najevo, že něco tají.

Gibbs přijímá zpět do pitevny Dr. Mallarda, protože je již způsobilý se zapojit do práce.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik