Námořní vyšetřovací služba

Námořní vyšetřovací služba (NCIS) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Jmenovec

Gibbsův tým vyšetřuje smrt mariňáka ve Ferrari.

V úvodní scéně vidíme mladého muže jak jede velmi rychle ve Ferrari. Náhle ho pronásleduje policejní motorka. Zastaví. Muž v policejním obleku dojde k autu a několikrát vystřelí. Na místě činu zanechá zbraň.

Jedná se o důstojníka třetí třídy Colina Boxera. Jak si mohl dovolit mariňák tak drahé auto? Následně zjistí, že Boxer si přivydělával v hotelu jako parkovač aut hostů. Jedno Ferrari si vypůjčil, aby se projel a užil si jízdu. Se smrtí však nepočítal. Ferrari patří miliardářovi Vijay Chayaovi. Abby zjistí, že zbraň byla zakoupena v jednom antikvariátu v Marylandu. Prodavačka si vede pečlivé záznamy a sdělí Gibbsovi, že zbraň si koupila jistá Kim Taylorová. DiNozzo si v antikvariátu všimne Řádu cti, nejvyššího amerického vyznamenání. Toto vyznamenání je však neprodejné, pod sankcí trestu. Podle záznamů ho dal do zástavy jistý pan Moore. Jeho křestní jména jsou Leroy Jethro, z čehož má DiNozzo velkou radost, ale Gibbs je v šoku. Leroy Jethro Moore, byl nejlepším přítelem jeho otce, po němž dostal Gibbs svá křestní jména. V minulosti byli Moore a jeho otec velcí přátelé, ale od jisté doby spolu nemluví. Když se Gibbs chce od svého otce dozvědět důvod jejich rozepře, tak mu sekne s telefonem.

Kim Taylorová při výslechu uvede, že si zbraň koupila ke své obraně. Před týdnem jí však dala svému bratrovi Kristovi. Vyhlásí po něm celostátní pátrání, protože na univerzitních kolejích, kde je ubytován není. Jeho spolubydlící Alec Dell neví, kde se nachází. Když je Krist dopaden, tak u výslechu uvede, že mu někdo před dvěma dny zbraň ukradl. Nemá svědka na dobu trestného činu a má řidičák na motocykl. Je tedy hlavním podezřelým. NCIS se snaží zjistit co měli společného Boxer s Kristem. Gibbs ukáže Kristovi fotografii z kamery na ulici kde je vidět motorka s pravděpodobným vrahem. Krist ho však překvapí, když řekne, že motocykl patří jeho spolubydlícímu Dellovi.

Dalším vyšetřováním se přijde na to, že Dell pracoval ve firmě miliardáře Vyjay Chaya. Vymyslel patent, ale Chaya mu ho ukradl a vydával za svůj. Dell se domníval, že ve Ferrari sedí Chaya, ale omylem zastřelil Della, který si auto pouze vypůjčil na rychlou projížďku.

Gibbs se setká s Moorem. Zjistí pravý důvod jeho rozepře s otcem. Když Gibbsova matka umírala na rakovinu, tak úmysl sebevraždy sdělila Moorovi, nikoliv Gibbsovu otci. Moore ji v sebevraždě nezabránil, Jackson Gibbs se to následně dozvěděl a na Moorea zanevřel. Jackson a Moore se usmíří. Řád cti se konec vrátí k Moorovi zpět.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon
lukascoolarik