Námořní vyšetřovací služba

Námořní vyšetřovací služba (NCIS) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Kmeny

Kousek od mešity je nalezeno tělo mrtvého muslima z námořnictva, syna představitele mešity. Ukáže se, že zastřelený se často zapojoval do rvaček, kdy se zastával svých lidí. Zarážející je, že u oběti střelby zůstalo tolik krve a navíc Abby prokáže u mrtvého stopy po výbušninách...

Při odchodu z mešity se mladému muslimovi udělá nevolno a omdlí. Neznámý muž mu sebere hodinky, prsten a peněženku a zastřelí ho. NCIS zjistí, že mrtvý byl synem jednoho z vůdců muslimské menšiny - námořník Abdul Bakr. Ve válce v Iráku byl vyznamenán Bronzovou hvězdou a Purpurovým srdcem. Na kamerách z okolí místa činu je vidět pouze vrahova postava v kšiltovce a kapuci. Gibbs si všimne, že na jednom záběru měl Abdul mobil a na dalším nikoliv. Pošle McGeeho, DiNozza a Zivu, aby ho našli. Nakonec se jim ho podaří najít. McGee zjistí z výpisu hovorů, že Abdul moc netelefonoval, ale těsně před smrtí zmáčkl 11 tlačítek. Po prozkoumání přichází McGee na to, že je to jméno - Hans Staiger. Podezřelý ze spolupráce s Al-Kajdou, jako náborář.

Gibbs rozhodne, že budou hlídat a odposlouchávat mešitu. Zjistí však, že už je někdo předběhl - FBI. Dr. Mallard přijde na příčinu smrti. Do Abdulova těla se dostal jeden z nejprudších jedů jedné z chobotnic. Další vyšetřování přivede NCIS ke dvěma podobným záhadným úmrtím muslimských námořníků a k jejich společnému náborovému důstojníkovi - kapitánu Millsovi. Zjistí, že měl problémy s penězi a řešil je spoluprácí se Staigerem. Tři z muslimských problémových vojáků, včetně Abdula, nechtěli spolupracovat a museli za to tudíž zaplatit životem. Kapitán Mills řekne Gibbsovi místo, kde se nachází Staiger, ale za záruku, že nebude žalovaný za terorismus.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon