plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 4×17 – Kostlivci (Skeletons)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V mauzoleu národního hřbitova došlo k explozi. Povolaní experti ale odcházejí s tím, že se nejednalo o výbušninu. Navíc ony ostatky nepatřily do žádné z hrobek...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Při pohřbu námořníka vybuchne v kostele krypta s kosterními ostatky. Pyrotechnici neobjeví žádnou bombu. Doktor Mallard proto má vysvětlení. Jedná se tzv. Syndrom vybuchnuté rakve. Pokud se v uzavřeném prostoru rozkládá lidské tělo a vypouští plyny stanou se tyto samotnou bombou. Někdo věděl, jak se krypty otevírají a že zrovna v této kryptě bylo dost místa. Mallard zjistí, že v kryptě bylo přinejmenším 5 koster lidí. Má podezření, že se jedná o masového vraha.

Abby zjistí z fotografií kostelní kryptové haly, že ještě pouze dvě krypty mají nerezavé a opotřebené šrouby a tudíž mohly také sloužit jako místa úschov mrtvol. V jedné z nich objeví Gibbs další kostry. Několik kosterních pozůstatků je identifikováno. Prvním podezřelým je Len Grady. Vyšetřovatelé zjistí, že u všech identifikovaných prováděl čištění bazénu. Při výslechu však nic nepřizná. Další vyšetřování zavede Gibbse a jeho tým do řeznictví, které patří Natalii Daltonové - jejíž zemřelý otec měl v kostele kryptu, ve které se našli kosterní pozůstatky a navíc znala Gradyho. Najdou v jejím obchodě zbytky lidské krve.

Když je Natalie na výslechu, mají vyšetřovatelé v odposlechové místnosti Gradyho. Ten se pod tíhou odpovědnosti a z důvodu ochrany Natalie přizná ke všem vraždám. Natalie ve výslechové místnosti vše slyší. Gibbs Natalii propustí a jde hledat Gradyho dodávku. Má však něco za lubem a jeho podezření se potvrdí. Najde dodávku a při jejím otevření uvnitř nalezne Natalii, jak porcuje další mrtvé tělo člověka, kterého Grady usmrtil.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Tony: (na Gibbse) Snažíme se ztotožnit ostatky a u ženy to vyšlo.
Ziva: Ehm, klasický Dinozzo.
(Ducky a Palmer - o dvou tělech)
Palmer: Pravá ruka.
Ducky: Pravá ruka.
(za chvíli)
Ducky: Pravá ruka. Neříkali jsme to už jednou?
Palmer: Budeme potřebovat další stůl.
Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
podplukovník Hollis Mannová
Len Grady
Natalie Daltonová
seržant Dan Trask
Kenneth Dixon
Jacob Torrance
Madeline Torranceová
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevKostlivci
Původní názevSkeletons
Rok natočení2007
Premiéra27. února 2007
Česká premiéra2. listopadu 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody