plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×18 – Léčka (Bait)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mladý student střední školy v Quanticu drží své spolužáky v jedné z tříd jako rukojmí a hrozí, že odpálí bombu, pokud do západu slunce neuvidí svou matku, ale ta je již více než rok mrtvá...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Obsah 1: Mladý student střední školy v Quanticu drží své spolužáky v jedné z tříd jako rukojmí a hrozí, že odpálí bombu, kterou má připoutanou na svém těle. Aby Gibbs navázal se studentem kontakt, vejde do třídy a snaží se situaci kontrolovat zevnitř. Tony se ocitá ve velení a musí rozhodnout, zda dát pokyn sniperům, aby hocha zastřelili.

Mladík má neobvyklý požadavek - do západu slunce chce mluvit se svou matku, ale ta je již mrtvá. Gibbs přijde na to, že to není studentův čin, nýbrž se řídí příkazy někoho jiného. Jak však dostává informace? Jak ví co se děje ve třídě, aniž by musel všechny kontrolovat?

Obsah 2: Patnáctiletý Kody Meyers ze střední školy v Quantiku chce vyhodit školu do povětří. Na těle má připevněny výbušniny a své spolužáky si vzal jako rukojmí. Dovolí však, aby jedna ze spolužaček, došla další dívce, která dostala astmatický záchvat, do šatní skříňky pro inhalátor. Této příležitosti využívá NCIS a do třídy vtrhne samotný Gibbs. Kody hrozí explozí, když mu do setmění nepřivedou jeho matku, ta je však již rok mrtvá. Kody zřejmě trpí halucinacemi. Mezitím Abby a McGee prohledávají Kodyho pokoj, nenacházejí však žádné stopy, které by potvrzovaly, že by Kody vyráběl či sháněl bombu. NCIS se domnívá, že bombu i třídu kontroluje někdo zvenčí. Tato verze se nakonec potvrdí. Podaří se přerušit spojení a na chvíli tak zmást pachatele a získaný čas využít k jejich dopadení. Pravda je překvapivá.

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Timothy McGee
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Dr. Donald Mallard
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
Cynthia Sumnerová
námořní kapitán Daniel Wise
Stephanie Phillipsová
odstřelovač
vojenský policista
Nadia Harcourtová
Rico Caldas
major námořnictva Ken Meyers
Kody Meyers
Angela Meyersová
agent FBI
námořník
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevLéčka
Původní názevBait
Rok natočení2005
Premiéra14. března 2006
Česká premiéra14. ledna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody