plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 13×23 – Mrtvý spis (Dead Letter)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Tým NCIS pokračuje v honu na uprchlého britského špióna Jacoba Scotta, zatímco Gibbsův kamarád agent Fornell bojuje o život na jednotce intenzivní péče.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na konci předchozího dílu byl těžce postřelen agent Fornell a zastřelena Jessica Terdeiová. Důkazy směřují k Jacobu Scottovi. Gibbs je velmi rozčílen a všem přikáže, aby co nejrychleji našli Scotta a pak ho zastřelili.

Na místo Fornella u FBI je dočasně dosazena agentka Tess Monroeová. Scott měl seznam agentů, které viní ze smrti své manželky dva z nich jsou již mrtví. V roce 2002 byl obviněn, že prozradil Rusům tajné informace o jaderných zbraních. U třetího mrtvého nacházejí agenti NCIS Claytona Reevese, agenta MI6 a nechvalně známého agenta CIA Trenta Korta. Kort sdělí, že CIA má složky k případu, při kterém byla zavražděna Scottova manželka a dodá je NCIS. Reeves pomáhal DiNozzovi v Moskvě neúspěšně sledovat Scotta a připojuje se k týmu.

Všichni urputně hledají Scotta, ale k překvapení všech se zničehonic zjeví v centrále NCIS. Vyslýchá ho Gibbs. Scott mu řekne, že nikoho nezabil, vše bylo narafičeno. Potřebuje od Gibbse pomoci s nalezením důkazu jeho neviny. Ten by se měl nalézat u Zivy Davidové v Izraeli. Poté co byl zabit její otec, převzala jeho složky na tajné místo a právě v jedné z nich je důkaz o jeho nevině. Gibbs mu uvěří, ale kdo vraždí? Je to Trent Kort. Ve složkách Zivy Davidové jsou důkazy o tom, že v roce 2002 prozradil utajované informace Kort, zavraždil Scottovu manželku a vše na něj hodil. Od CIA dostávají informaci o Kortově vyhazovu z agentury. Pracuje tedy na vlastní pěst. Tým musí varovat Zivu, ale nemohou se jí dovolat. Najednou přichází na stanici CNN zdrcující zpráva. Farma v Izraeli, kde žila Ziva a měla tam uložené složky, včetně té důkazní, lehla popelem...

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Clayton Dante Reeves
Timothy McGee
Leon Vance
Jimmy Palmer
Abigail 'Abby' Sciutová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Dr. Donald Mallard
Ellie Bishopová
Vedlejší postavy
lékařka
Alan King
Jacob Scott
zvláštní agentka FBI Tess Monroeová
zdravotník
T.C. Fornell
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMrtvý spis
Původní názevDead Letter
Rok natočení2016
Premiéra10. května 2016
Česká premiéra5. září 2017
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry16 040 000 diváků (2,10 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody