plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 10×01 – Nejvyšší zaujatost (Extreme Prejudice)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

NCIS se vzpamatovává z bombového útoku na jeho budovu. Smyčka kolem Harpera Dearinga se stahuje.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

12. 5. 2012 u budovy NCIS explodovala bomba nastražená ve Vanceově autě. Budova je dost poničena, je i mnoho mrtvých. Gibbs, Vance a Abby jsou v pořádku. Timothy je zraněn střepem skla, ale není ohrožen na životě. Ziva s DiNozzem jsou uvězněni ve výtahu, ale také nezraněni a zanedlouho vysvobozeni. Na druhé straně USA dostal Dr. Mallard, poté co se telefonicky dozvěděl o útoku, infarkt. V nemocnici je u něj Jimmy Palmer. Vypadá to, že Dr. Mallard přežije.

Prvořadý úkol. Eliminovat Harpera Dearinga. Ministr námořnictva Clayton Jarvis dostává přímý rozkaz od prezidenta USA, aby ve spolupráci s FBI a NCIS našel a zlikvidoval teroristu. První pokus FBI o jeho eliminaci skončí katastrofálně, několik agentů umírá při dalším výbuchu. Při druhém pokusu, tentokrát již v plné režii NCIS a týmu SWAT, to vypadá, že se Dearing sám odpálil v autě na parkovišti. Následná pitva velmi ohořelého těla, kterou provádí Jimmy z 50% potvrdí shodu DNA s Dearingem. Gibbs však není spokojen.

12. 7. 2012. Dr. Mallard se vrací do NCIS, živ a zdráv, ale musí dodržovat klidný režim. Mezitím Gibbs zjistí výslechem Dearingovy švagrové Joann, že jeho bratr před nedávnem zemřel na srdeční infarkt, byl uložen v rodinné hrobce, ke které měl Dearing přístup. Gibbsovy obavy následně potvrdí Dr. Mallard, který na ohořelém těle najde stopy po srdečním infarktu. Dearing tedy žije! Dalším výslechem Joann Dearingové zjistí Gibbs poslední místo jeho pobytu v zapadlé chatě kdesi Appalačském pohoří. Tým SWAT však přichází pozdě, Dearing těsně utekl podzemním tunelem vedoucím z chaty.

Gibbs si k sobě domů zavolá Vanceho, aby mu sdělil svůj plán. Podle Gibbse bude Dearing v domě kde vychovával svého zemřelého syna a chce, aby mohl za ním jet sám. Zprvu Vance nesouhlasí, ale dá svolení. Gibbs přijíždí k Dearingově domu, kdesi na samotě. Potkává zde Dearinga a jednou pro vždy si s ním vypořádá nevyřízené účty.

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Leon Vance
Jimmy Palmer
Ziva Davidová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Vedlejší postavy
Joann Dearingová
Dr. Kelly Whelan
zdravotní sestra Wanda Dupreeová
Harper Dearing
agent FBI T.C. Fornell
Clayton Jarvis
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNejvyšší zaujatost
Původní názevExtreme Prejudice
Rok natočení2012
Premiéra25. září 2012
Česká premiéra27. srpna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody