plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 10×02 – Obnova (Recovery)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Gibbsův tým vyšetřuje záhadnou smrt jednoho ze zaměstnanců NCIS.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Probíhá oprava kanceláří NCIS. DiNozzo flirtuje s Judy Fordovou, která má na starosti zařizování všech oprav. Má však smůlu, Judy jeho flirt neopětuje a pozvání na večeři odmítá, protože je prý zadaná. Aby toho nebylo málo tak přichází Dr. Wolf, psycholog, který má za úkol provést psychologické testy všech členů Gibbsova týmu v souvislosti s nedávným bombovým útokem na budovu NCIS. Nejhůře je na tom Abby, které se opět vrátily strašidelné sny.

Gibbs se dozvídá, že bylo nalezeno v jezeře auto s mrtvolou Midge Watkinsové, zaměstnané ve zbrojírně NCIS. Byla nezvěstná od doby těsně po bombovém útoku. Ještě napsala své dceři Grace sms zprávu, že se ozve jakmile dorazí domů, ale už se nikdy neozvala. Při ohledání místa činu zjistí Jimmy Palmer, že byla zastřelena.

Prvním podezřelým je Craig Wilson, který nebyl díky Midge přijat do zbrojírny a těžce to nesl. Abby zjistí, že vražednou zbraní musela být hodně stará zbraň a dokonce se jí podaří určit okruh tří konkrétních zbraní, z nichž určitě z jedné byla Midge zastřelena. U Wilsona se však žádná z nich nenajde. Mezi vyšetřováním případu se snaží Gibbs otcovsky pomoci Abby zvládnout své noční můry, navede ji ke kontaktu se svým biologickým bratrem Kylem, o kterém se náhodou dozvěděla před rokem a pouze letmo ho zahlédla. Abby se nakonec odhodlá a jde Kylea navštívit, aby mu sdělila, že jsou sourozenci.

Dr. Mallard má stále zdravotní dovolenou, ale přesto jej Jimmy povolá ke konzultaci. Spolu odhalí při pitvě Midge důležitá fakta.

Dalším podezřelým se překvapivě stává Jon Phelps, kolega Midge ze zbrojírny. McGee totiž zjistí, že jednu ze tří zbraní, které určila Abby jako vražednou si Jon v době kdy došlo k bombovým útokům na NCIS koupil. Při prohlídce jeho domu však tato zbraň v pouzdru chybí. Jon není schopen vysvětlit, proč tomu tak je, ale skálopevně tvrdí, že Midge nezabil. Pak si však vzpomene, že o zbrani věděla jeho přítelkyně, která se od něj, když byl v nemocnici po bombovém útoku dozvěděla, že měl s Midge dříve jeden milostný úlet.

Zatýkání si vezme na starosti DiNozzo, protože dotyčná Jonova přítelkyně se jmenuje Judy Fordová, právě ta samá, která mu na začátku odmítla nabídku rande. Zatkne jí těsně poté, co vražednou zbraň vhodila do jezera, kde došlo k zastřelení Midge. Nemohla přenést přes srdce, že Jon, i přesto, že se o něj láskyplně starala v nemocnici, myslel na jinou ženu.

Na konci dílu přivede Abby do Gibbsova domu Kylea, aby je spolu seznámila. Má velkou radost, že Kyleovi vše řekla a znovu nalezla svého neznámého biologického bratra.

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Leon Vance
Jimmy Palmer
Ziva Davidová
Abigail 'Abby' Sciutová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Vedlejší postavy
obchodník
Midge Watkinsová
Phyllis Mossová
Craig Wilson
Judy Fordová
Grace Watkinsová
Dr. Miles Wolf
Jon Phelps
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevObnova
Původní názevRecovery
Rok natočení2012
Premiéra2. října 2012
Česká premiéra3. září 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody