Námořní vyšetřovací služba

Námořní vyšetřovací služba (NCIS) — 12. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Odplata

Agenti dopadnou izraelského obchodníka se zbraněmi, známého prodejem svého zboží teroristům. Využijí situace a lstí z něho dostanou informace o prodeji tajného zbrojního systému...

Agenti DiNozzo a Ziva unesou za bílého dne občana Izraele. Jedná se o tajnou misi pod vedením Gibbse. Izraelčan má přezdívku Goliáš a je dealerem zbraní. Vyšetřovatelé se ho chystají vydat do Konga, kde ho nečeká nic dobrého. Goliáš je ochoten spolupracovat výměnou za informace. Prozradí, že Ares - satelitní naváděcí systém amerického námořnictva je na prodej na černém trhu a zná prodejce.

Autorem Aresu a prodejcem je Charles Harrow. Timothy a Ziva ho jedou k němu domů zatknout. Mezitím DiNozzo zjistí v Harrowových e-mailech kontakt na Trenta Korta. Problém je v tom, že ho zná, jelikož na něj byl nedávno nasazen Gibbsovou nadřízenou Jenny Shepardovou, ale o celé operaci se nesměl dozvědět Gibbs, který však začíná něco tušit. DiNozzo spěchá za Shepardovou, aby ji sdělil svůj objev. Shepardová okamžitě vydává Gibbsovi příkaz, aby nezatýkali Harrowa a svoje lidi odvolal. Tím však Gibbsovi musí odhalit to o čem neměl vědět. Mezitím jsou Timothy a Ziva odvolaní a mají pouze sledovat Harrowa. Harrow je oba odhalí a dá se na útěk. Při útěku dostane infarkt a umírá.

Abby s Timothym naleznou software Aresu a samotný Ares, který měl být předmětem koupě na černém trhu. Nejvyšší nabídku navrhl La Grenouille, se kterým má Shepardová nevyřízené účty z minulosti. Vyšetřovatelé zjistí, kde se má uskutečnit předání Aresu. Problém je v tom, že Harrow je mrtev. Doktor Mallard je pověřen, aby dojel na místo předání v utajení za Harrowa a předal La Grenouilleovi kopii Aresu, ve které je uložen virus trojský kůň. Operace probíhá podle plánu. Ziva, která je nedaleko místa střetnutí má La Grenouilleho na mušce a čeká na rozkaz od Shepardové k jeho zneškodnění. V posledním okamžiku má však Shepardová telefon a rozkaz ke zneškodnění nevydá. La Grenouille opět proklouzne a odlétá.

Vyšetřovatelé byli podvedení CIA, která měla vše pod kontrolou a nepřála si La Grenouilleovu smrt. Charles Harrow a Trent Kort byli agenty CIA, o kterých NCIS nevěděla.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon