plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 4×12 – Podezření (Suspicion)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V motelu venkovského městečka je nalezena zavražděná tlumočnice pracující pro zpravodajské služby námořnictva. NCIS přebírá případ až ve chvíli, kdy je žena již tři dny mrtvá a kdy místní úřady celý případ "vyřešily"...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vyšetřovatelé tentokrát přijíždějí do motelu poblíž malého městečka vyšetřovat vraždu poručíka Rihamy Shaheenové. Musí se potýkat s místní policií a hlavně horlivým šerifem Tomem Barretem, který se svým týmem sesbíral stopy, provedl pitvu, našel podezřelého a pokoj, ve kterém došlo k vraždě vyčistil a uvolnil pro další návštěvníky.

Podezřelým z vraždy je Masoud Tariq v jehož domě naleznou součástky z bomb. Gibbs zjistí, že Tariq byl pod ochranou USA jako informátor a poručík Shaheenová byla jeho nadřízeným důstojníkem. McGee navíc zjistí, že důkazy o vině Tariqa narafičil do jeho domu zástupce šerifa Barrett.

Při výslechu Tariqa vyjde najevo, že poručík Shaheenová vedla vyšetřování dvou dalších informátorů z Iráku a svého nadřízeného majora Rainese. Major Raines zpronevěřil 500 000 dolarů, na což Shaneenová přišla a musela zemřít.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když se zabouchnou dveře, chlap bouchá na vedlejší pokoj s číslem 1 (cca 0:48). Ale když přijede NCIS tým, šerif jim říká, že mrtvá byla nalezena v pokoji č. 8 (cca 4:16).
Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Ziva Davidová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Vedlejší postavy
Masoud Tariq
Ruby Raová
Daryl Hardy
zástupce šerifa Tyler Barrett
major Bradley Raines
šerif Tom Barrett
Patrick Carmody
Asad Al-Qutaji
Jeanne Benoitová
Youssef Zidan
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevPodezření
Původní názevSuspicion
Rok natočení2006
Premiéra16. ledna 2007
Česká premiéra28. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody