plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 13×24 – Rodina především (Family First)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

NCIS, FBI a MI6 pokračují v honu na mezinárodně hledaného vraha, který vraždí současné i bývalé agenty. S týmem se loučí jeden ze služebně nejstarších členů Gibbsova týmu...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Všichni jsou jak na trní ze zpráv stanice CNN o požáru statku v Izraeli, kde bydlela Ziva. DiNozzo se rozhodne odletět na místo činu. Než však odletí dozví se zdrcující zprávu. Ziva teroristický útok nepřežila. Zpráva o její smrti mu vžene slzy do očí. Od Gibbse dostane příkaz neukazovat se v práci, protože zbytek týmu zvládne chytit zrádce Korta i bez něj. Za útokem na statek stojí rozhodně Kort.

Do NCIS přijíždí šéfka Mossadu Orli Elbazová, aby sdělila DiNozzovi, že útok přeci jen někdo přežil. Malá dívka Tali, která je dcerou Zivy a DiNozza. To je pro něj druhý šok.

Mezitím zbytek týmu spolu s agenty Monroovou z FBI a Reevesem z MI6 horečně hledají Korta. Vypadá to, že neopustil území USA a na útok si najal atentátníky, kterým ležela Ziva v krku. Vystopují ho a jedou na místo, kde by se mohl nacházet. McGee volá DiNozzovi, aby přijel za nimi. Na místě všichni obklíčí Korta. Je tam i DiNozzo. Kort tasí zbraň, ale je všemi nekompromisně zastřelen.

Mezitím se v nemocnici probírá z komatu agent Fornell. Vypadá to, že se uzdraví, ale rekonvalescence bude náročná.

DiNozzo se rozhodl, že opustí řady NCIS, protože se musí starat o svou dcerku Tali a nemůže přitom nasazovat svůj život jako agent. Gibbs s jeho rozhodnutím plně souhlasí. Ale co dál? V týmu zůstali už jen agenti McGee s Bishopovou. Závěr epizody ovšem naznačuje, že se rodí nový mezinárodní tým agentů. McGee, Bishopová, Monroová a Reeves...

A Gibbsova slova na závěr: (Gibbs sleduje z povzdálí McGeeho, Bishopovou, Monroovou a Reevese jak se mezi sebou baví) "Poslouchejte... Sbalte si věci." (a na závěr se na všechny lehce pousměje) :-)

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Clayton Dante Reeves
Timothy McGee
Leon Vance
Jimmy Palmer
Abigail 'Abby' Sciutová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Dr. Donald Mallard
Ellie Bishopová
Hostující hvězdy
Anthony DiNozzo st.
Vedlejší postavy
Harris Cobb
Katrina Griffinová
Jacob Scott
Ziva Davidová - archivní záběry
Dr. Grace Confalonová
Orli Elbazová
zvláštní agentka FBI Tess Monroeová
Dr. Edgar Polk
T.C. Fornell
důstojník Interpolu Kohl
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRodina především
Původní názevFamily First
Rok natočení2016
Premiéra17. května 2016
Česká premiéra6. září 2017
Typ epizodyPoslední epizoda série
Délka45 minut
Sledovanost premiéry18 010 000 diváků (2,60 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody